Finala Przemysl Polonia 600km in 2019

Va invitam sa va inscrieti la Columbodromul Ghimpati Dambovita in al doilea an de competitii.

-5 Concursuri Premii in valoare de 25.000 EURO

-cea mai spectaculoasa finala

-premiile se acorda pe loc

-vizualizare live camere

-intretinere cu produse premium

-licitatii porumbeilor fara taxe (50%-50%)

-cel mai nou si mai modern columbodrom

-Premii calculate pentru 600 pui platiti. capacitate 1000 porumbei.

*3000 Euro garantat pentru locul 1 indiferent de numarul de porumbei inscrisi.

-va asteptam la finala cu bauturi si gratr din partea noastra

-colectare din toata tara. Anuntati-va participarea pentru a stabili ruta de colectare!

-pentru colectari externe: Din Germania avem transport saptamanal.(Traseul : Hannover-Dortmund-Munchen)

Inscrie-te pana la data de 15 Dec. 2018 platind 1000 lei echipa si beneficiezi de reducere (200 Lei) sau 17% reducere pentru iscrieterea mai multor porumbei.

Dupa data de 15 Dec. pretul inscrierii unei echipe de 5 porumbei costa 1200 lei.

Echipa 5 porumbei.(4+1 gratuit) sau 300 lei/bucata NU exista taxa de activare!

Totul INCLUS Colectare 1.Martie 2019-31.Mai 2019 Finala 01.Septembrie 2019

Pentru mai multe detalii : Tel: 0732 455 380

sau click pe : www.columbodromghimpati.ro 

NOU!!!

Punem la dispozitie gratuit platforma noastra de licitatii participantilor in 2018 cat si celor care doresc sa se inscrie sezonul 2019. Puteti posta gratuit anunturi cu licitatii sau vanzarea de porumbei. Tot ce trebuie sa faceti este sa adaugati poze profesionale pentru porumbei. Contactati-ne telefonic 0732455380 sau prin formular daca sunteti intresati! Asteptam cu interes postarile Dumneavoastra!

Expo Kassel – 27-28 octombrie 2018

Cea mai mare expozitie in intreaga lume de prezentare si vanzare porumbei, poroduse si servicii.

Peste 300 de standuri ocupate de crescatori sau firme internationale de produse vin sa satisfaca nevoile pe intregul an ale tuturor crescatorilor ce viziteaza expozitia.

Este locul de intalnire a columbofiliei din intreaga lume. Suntem prezenti in 2018 stabilim intaniri si promovam columbodromul nostru.

 

Rezultate finala Radauti Prut 405 km

No. fancier foot ring elec. ringno. arrival time
1 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 A4545BAA00 01.09.18 12:38:31:75
2 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 A45460A400 01.09.18 12:38:34:64
3 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 A454326700 01.09.18 12:38:35:80
4 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 A454422B00 01.09.18 12:38:35:82
5 Class 888 RO       0034/  18 A4543FC400 01.09.18 12:38:44:77
6 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 A454C6CC00 01.09.18 12:39:58:85
7 Sima Daniel RO    2077924/  18 A4547DD500 01.09.18 12:43:25:75
8 Gosav Alexandru RO    0242620/  18 A4543A0500 01.09.18 12:43:27:17
9 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 A454A4A000 01.09.18 12:43:28:40
10 Extrem OLR RO     045343/  18 A45455EC00 01.09.18 12:43:28:74
11 Florea Cosmin RO     303878/  18 A454312C00 01.09.18 12:48:02:80
12 Micu Valentina RO     538824/  18 A454653700 01.09.18 12:48:03:50
13 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 A4548FD200 01.09.18 12:48:03:89
14 Class 888 RO       0035/  18 A4547F3D00 01.09.18 12:48:04:93
15 Extrem OLR RO     045317/  18 A454B49200 01.09.18 12:48:05:13
16 Crapu+Osanu RO     013105/  18 A454529400 01.09.18 12:48:05:42
17 Dobre+Banita RO     212451/  18 A4543A9C00 01.09.18 12:48:05:46
18 Carmazan Ioan RO      19573/  18 A454C5BE00 01.09.18 12:48:06:64
19 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 A454073300 01.09.18 12:50:36:68
20 Sima Daniel RO    2077921/  18 A4546FF100 01.09.18 13:06:34:67
21 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 A454878000 01.09.18 13:25:49:47
22 Simion Valentin RO     155241/  18 A4543BB900 01.09.18 13:25:49:84
23 Dobre+Banita RO     212452/  18 A454590600 01.09.18 13:27:00:60
24 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 A454808700 01.09.18 13:30:13:70
25 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 A4545AE700 01.09.18 13:46:39:90
26 Hantu Romania RO     155215/  18 A454426700 01.09.18 13:49:26:50
27 Teo Cipi & G RO     399961/  18 A45430C300 01.09.18 14:12:27:67
28 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 A454768100 01.09.18 14:39:24:81
29 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 A4549E2F00 01.09.18 15:49:48:32
30 Class 888 RO       0047/  18 A454495100 01.09.18 16:34:31:98
31 Gosav Alexandru RO     242635/  18 A454CD3E00 01.09.18 17:07:19:75
32 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 A454405A00 01.09.18 17:13:03:64
33 Nusu Cafes RO    0246015/  18 A45488AD00 01.09.18 17:25:00:82
34 Nusu Cafes RO    0246014/  18 A4548CF400 01.09.18 18:19:51:57
35 Micu Valentina RO     121860/  18 A4543E4D00 02.09.18 08:36:10:17

Categoria AS-Castigatori 2018

In cele 4 concursuri validate pentru categoria AS au fost 4 porumbei care au clasat in fiecare etapa, si anume:

Locul 1 AS.  Micu Valentina RO 538824/ 18  PUNCTE 237.08

Locul 2 AS. Class 888 RO 0034/ 18  PUNCTE 197.23

Locul 3 AS. Crapu + Osanu RO 013105/ 18  PUNCTE 166.97

Locul 4 AS. Florea Cosmin RO 303878/ 18  Puncte 150.24

 

Felicitari castigatorilor!!!

 

Mai Jos avem listele din care s-au facut calculele.

1.Concurs Bronz

Nr. fancier foot ring ACE-points
1 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 100.00
2 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 97.22
3 Gosav Alexandru RO     242635/  18 94.44
4 Sima Daniel RO    2077921/  18 91.67
5 Class 888 RO       0035/  18 88.89
6 Micu Valentina RO     538816/  18 86.11
7 Stana Ionut RO     538400/  18 83.33
8 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 80.56
9 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18 77.78
10 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 75.00
11 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 72.22
12 Andrei Florin RO     421955/  18 69.44
13 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 66.67
14 Draganescu C+ Man RO      47933/  18 63.89
15 Class 888 RO       0041/  18 61.11
16 David Tibi+Bobi RO     109661/  18 58.33
17 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 55.56
18 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 52.78
19 Teo Cipi & G RO     399961/  18 50.00
20 Crapu+Osanu RO     013105/  18 47.22
21 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18 44.44
22 Florea Cosmin RO     303878/  18 41.67
23 Carmazan Ioan RO      19573/  18 38.89
24 Micu Valentina RO     538824/  18 36.11
25 Extrem OLR RO     045322/  18 33.33
26 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 30.56
27 Class 888 RO       0034/  18 27.78
28 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 25.00
29 Gosav Alexandru RO    0242628/  18 22.22
30 Extrem OLR RO     045314/  18 19.44
31 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 16.67
32 Dobre+Banita RO     212202/  18 13.89
33 Andrei Florin RO     421950/  18 11.11
34 Carmazan Ioan RO      19574/  18 8.33
35 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 5.56
36 Extrem OLR RO     045324/  18 2.78
37 Florea Cosmin RO     303871/  18 0.00
38 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 0.00
39 Sima Daniel RO    2077924/  18 0.00
40 Dobre+Banita RO     212452/  18 0.00
41 Cristea Constantin RO     014202/  18 0.00
42 Carmazan Ioan RO      19586/  18 0.00
43 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18 0.00
44 Olteanu Cosmin RO     018230/  18 0.00
45 Nusu Cafes RO    0246014/  18 0.00
46 Andrei Florin RO     421944/  18 0.00
47 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 0.00
48 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18 0.00
49 Stana Ionut RO     538500/  18 0.00
50 Nusu Cafes RO    0246001/  18 0.00
51 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18 0.00
52 Nusu Cafes RO    0246003/  18 0.00
53 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 0.00
54 Hantu Romania RO     155214/  18 0.00
55 Teo Cipi & G RO     399966/  18 0.00
56 Nusu Cafes RO    0246010/  18 0.00
57 Nusu Cafes RO    0246004/  18 0.00
58 Teo Cipi & G RO     399963/  18 0.00
59 Manta Vasile RO     421781/  18 0.00
60 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 0.00
61 Dobre+Banita RO     212451/  18 0.00
62 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18 0.00
63 Nusu Cafes RO    0246011/  18 0.00
64 Extrem OLR RO     045317/  18 0.00
65 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 0.00

2. Concurs Silver
Nr. fancier foot ring ACE-points
1 Dobre+Banita RO     212452/  18 100.00
2 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 96.55
3 Dobre+Banita RO     212451/  18 93.10
4 Stana Ionut RO     538400/  18 89.66
5 Andrei Florin RO     421955/  18 86.21
6 Micu Valentina RO     538824/  18 82.76
7 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 79.31
8 Extrem OLR RO     045343/  18 75.86
9 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 72.41
10 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18 68.97
11 Carmazan Ioan RO      19573/  18 65.52
12 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 62.07
13 Andrei Florin RO     421944/  18 58.62
14 Micu Valentina RO     538816/  18 55.17
15 Stana Ionut RO     538500/  18 51.72
16 Crapu+Osanu RO     013105/  18 48.28
17 Sima Daniel RO    2077924/  18 44.83
18 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 41.38
19 Class 888 RO       0034/  18 37.93
20 Hantu Romania RO     155214/  18 34.48
21 Sima Daniel RO    2077921/  18 31.03
22 Florea Cosmin RO     303878/  18 27.59
23 Gosav Alexandru RO     242635/  18 24.14
24 Teo Cipi & G RO     399961/  18 20.69
25 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 17.24
26 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 13.79
27 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 10.34
28 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 6.90
29 Class 888 RO       0047/  18 3.45
30 Fauna Orheiului OLR MD       2358/  18 0.00
31 Draganescu C+ Man RO      47933/  18 0.00
32 Extrem OLR RO     045317/  18 0.00
33 Denis+Daniel Muntean RO     421910/  18 0.00
34 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 0.00
35 Class 888 RO       0041/  18 0.00
36 Nusu Cafes RO    0246010/  18 0.00
37 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18 0.00
38 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 0.00
39 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18 0.00
40 Cristea Constantin RO     014223/  18 0.00
41 Florea Cosmin RO     303871/  18 0.00
42 Extrem OLR RO     045324/  18 0.00
43 Crapu+Osanu RO     014807/  18 0.00
44 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18 0.00
45 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 0.00
46 Simion Valentin RO     155243/  18 0.00
47 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 0.00
48 Nusu Cafes RO    0246004/  18 0.00
49 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18 0.00
50 Manta Vasile RO     421781/  18 0.00
51 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 0.00
52 Nusu Cafes RO    0246014/  18 0.00
53 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 0.00
54 Extrem OLR RO     045322/  18 0.00
55 Hantu Romania RO     155215/  18 0.00
56 Simion Valentin RO     155241/  18 0.00
57 Hantu Romania RO     155247/  18 0.00
58 Gosav Alexandru RO    0242628/  18 0.00
59 Cristea Constantin RO     014211/  18 0.00
60 Olteanu Cosmin RO     018230/  18 0.00
61 Nusu Cafes RO    0246003/  18 0.00
62 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18 0.00
63 Dobre+Banita RO     212202/  18 0.00
64 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 0.00
65 Andrei Florin RO     421950/  18 0.00
66 Florea Cosmin RO     303900/  18 0.00
67 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 0.00
68 Simion Valentin RO     155245/  18 0.00
69 Carmazan Ioan RO      19586/  18 0.00
70 David Tibi+Bobi RO     109661/  18 0.00
71 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18 0.00
72 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18 0.00
73 Teo Cipi & G RO     399963/  18 0.00
74 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18 0.00
75 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 0.00
76 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 0.00
77 Nusu Cafes RO    0246001/  18 0.00
78 Nusu Cafes RO    0246011/  18 0.00
79 Gosav Alexandru RO    0242620/  18 0.00
80 Extrem OLR RO     045314/  18 0.00
81 Class 888 RO       0035/  18 0.00
82 Nastasescu+Androne RO    2068271/  18 0.00
83 Cristea Constantin RO     014202/  18 0.00
84 Nusu Cafes RO    0246015/  18 0.00

4. Semifinala

Nr fancier foot ring ACE-points
1 Carmazan Ioan RO      19573/  18 100.00
2 Extrem OLR RO     045314/  18 95.65
3 Class 888 RO       0035/  18 91.30
4 Micu Valentina RO     538824/  18 86.96
5 Extrem OLR RO     045343/  18 82.61
6 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 78.26
7 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 73.91
8 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 69.57
9 Crapu+Osanu RO     013105/  18 65.22
10 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 60.87
11 Class 888 RO       0034/  18 56.52
12 Extrem OLR RO     045317/  18 52.17
13 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 47.83
14 Florea Cosmin RO     303878/  18 43.48
15 Gosav Alexandru RO     242635/  18 39.13
16 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 34.78
17 Hantu Romania RO     155215/  18 30.43
18 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 26.09
19 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18 21.74
20 Nusu Cafes RO    0246003/  18 17.39
21 Hantu Romania RO     155214/  18 13.04
22 Simion Valentin RO     155241/  18 8.70
23 Sima Daniel RO    2077924/  18 4.35
24 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18 0.00
25 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 0.00
26 Nusu Cafes RO    0246015/  18 0.00
27 Dobre+Banita RO     212451/  18 0.00
28 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 0.00
29 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 0.00
30 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 0.00
31 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 0.00
32 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 0.00
33 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 0.00
34 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 0.00

5. Finala 
Nr. fancier foot ring ACE-points
1 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 100.00
2 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 93.75
3 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 87.50
4 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 81.25
5 Class 888 RO       0034/  18 75.00
6 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 68.75
7 Sima Daniel RO    2077924/  18 62.50
8 Gosav Alexandru RO    0242620/  18 56.25
9 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 50.00
10 Extrem OLR RO     045343/  18 43.75
11 Florea Cosmin RO     303878/  18 37.50
12 Micu Valentina RO     538824/  18 31.25
13 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 25.00
14 Class 888 RO       0035/  18 18.75
15 Extrem OLR RO     045317/  18 12.50
16 Crapu+Osanu RO     013105/  18 6.25
17 Dobre+Banita RO     212451/  18 0.00
18 Carmazan Ioan RO      19573/  18 0.00
19 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 0.00
20 Sima Daniel RO    2077921/  18 0.00
21 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 0.00
22 Simion Valentin RO     155241/  18 0.00
23 Dobre+Banita RO     212452/  18 0.00
24 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 0.00
25 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 0.00
26 Hantu Romania RO     155215/  18 0.00
27 Teo Cipi & G RO     399961/  18 0.00
28 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 0.00
29 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 0.00
30 Class 888 RO       0047/  18 0.00
31 Gosav Alexandru RO     242635/  18 0.00
32 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 0.00
33 Nusu Cafes RO    0246015/  18 0.00
34 Nusu Cafes RO    0246014/  18 0.00
35 Micu Valentina RO     121860/  18 0.00

Lista imbarcare Finala

Nr. Crescator Inel Inel electronic
1 Gosav Alexandru RO    0242628/  18 A4548BB900
2 Class 888 RO       0047/  18 A454495100
3 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 A454073300
4 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 A4549E2F00
5 Dobre+Banita RO     212452/  18 A454590600
6 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 A454948200
7 Extrem OLR RO     045343/  18 A45455EC00
8 Nusu Cafes RO    0246003/  18 A4546C3000
9 Class 888 RO       0034/  18 A4543FC400
10 Sima Daniel RO    2077921/  18 A4546FF100
11 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 A454A4A000
12 Nusu Cafes RO    0246015/  18 A45488AD00
13 Sima Daniel RO    2077924/  18 A4547DD500
14 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 A4545AE700
15 Gosav Alexandru RO    0242620/  18 A4543A0500
16 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18 A454725700
17 Dobre+Banita RO     212451/  18 A4543A9C00
18 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 A45456EB00
19 Extrem OLR RO     045314/  18 A454BBC700
20 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 A4548FD200
21 Simion Valentin RO     155241/  18 A4543BB900
22 Florea Cosmin RO     303878/  18 A454312C00
23 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 A454326700
24 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 A454419500
25 Hantu Romania RO     155247/  18 A4547BE600
26 Nusu Cafes RO    0246014/  18 A4548CF400
27 Extrem OLR RO     045317/  18 A454B49200
28 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 A454878000
29 Teo Cipi & G RO     399961/  18 A45430C300
30 Gosav Alexandru RO     242635/  18 A454CD3E00
31 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 A4545BAA00
32 Hantu Romania RO     155215/  18 A454426700
33 Hantu Romania RO     155214/  18 A454607700
34 Carmazan Ioan RO      19573/  18 A454C5BE00
35 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18 A4548F7900
36 Crapu+Osanu RO     013105/  18 A454529400
37 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 A454422B00
38 Cristea Constantin RO     014223/  18 A45432EF00
39 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 A454768100
40 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 A454C6CC00
41 Class 888 RO       0035/  18 A4547F3D00
42 Micu Valentina RO     538824/  18 A454653700
43 Micu Valentina RO     121860/  18 A4543E4D00
44 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 A454808700
45 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18 A454548300
46 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 A454405A00
47 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 A45460A400

Finala Columbodromul Ghimpati, sâmbătă 01.09.2018

Dragilor,

A sosit momentul să ne bucurăm de finală.

Câteva detalii aici:

-vineri 31. 08. Îmbarcare începând cu ora 11:00. Toată lumea doritoare este asteptata la vizionarea îmbarcării și la povești.

-Se filmează live pe Facebook îmbarcarea , sigilarea remorcii , desigilarea și lansarea porumbeilor. Deasemenea cine dorește să vina delegat unul sau mai multe persoane cu drag va asteptam.

– sâmbătă , ziua finalei, grătar și bere din partea casei.

-premierea tuturor participanților câștigători. Premiile in bani + cupe și medalii se acordă la fata locului. Banii sunt in moneda Ron echivalentul grilei de premiere in Euro.

-dupa premiere are loc licitația porumbeilor finaliști la fata locului. Avem o grilă prestabilită de la care incepe licitația astfel : Finala locul 1 , de la 500 eur. Locul 2 finala de la 300 euro, Locul 3 de la 200 eur. Locurile 4-10 de la 100 eur. De la 10-…. 50 eur. Locul 1 AS de la 600 eur, locul 2 AS de la 400 euro. Locul 3 AS. De la 200 euro….Porumbeii nevânduți vor fi afișați pe site unde va continua licitația.

-Avem rugămintea că participanții să aducă la finala documentele porumbeilor lor conform cu regulamentul.

– tombola 20 lei biletul. Se pot cumpăra oricâte bilete de fiecare. Minim 20 in total pentru organizarea tombolei. Premiul tombolei : 1 frate cu câștigătorul loc 1 finala Orhei Moldova.

– Succes și distracție plăcută!

 

 

 

Câștigătorii finalei Columbodromului Orhei

Echipa Tănase+Teieru, administratorii Columbodromului Ghimpati Dâmbovița sunt câștigătorii finalei in Republica Moldova.

La finala de 550 km, Columbodromul Orhei, primul porumbel, Tanase+Teieru , ajunge a doua zi la ora 07:01. Este un porumbel scos din prima serie pe 2018 si este o combinatie aleatorie din porumbei care au demonstrat anduranta la zborurile pe distante medii si lungi. Al doilea porumbel a sosit la aproximativ un minut diferența de timp.

Screenshot_20180827-075058

 

 

Lista AS din urmatoarele 3 concursuri: Bronz , Silver si Semifinala.

Nr. Crescator Inel elec. Inel. AS-puncte
1 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 A4544195 237.55
2 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 A4540733 207.70
3 Micu Valentina RO     538824/  18 A4546537 205.83
4 Carmazan Ioan RO      19573/  18 A454C5BE 204.41
5 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 A4547681 187.98
6 Class 888 RO       0035/  18 A4547F3D 180.19
7 Stana Ionut RO     538400/  18 A4544690 172.99
8 Crapu+Osanu RO     013105/  18 A4545294 160.72
9 Extrem OLR RO     045343/  18 A45455EC 158.47
10 Gosav Alexandru RO     242635/  18 A454CD3E 157.71
11 Andrei Florin RO     421955/  18 A4546E01 155.65
12 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18 A454AC20 146.75
13 Micu Valentina RO     538816/  18 A4548807 141.28
14 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 A4543267 126.69
15 Sima Daniel RO    2077921/  18 A4546FF1 122.70
16 Class 888 RO       0034/  18 A4543FC4 122.23
17 Extrem OLR RO     045314/  18 A454BBC7 115.09
18 Florea Cosmin RO     303878/  18 A454312C 112.74
19 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 A45460A4 110.95
20 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 A454422B 101.45
21 Dobre+Banita RO     212452/  18 A4545906 100.00
22 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 A454C6CC 100.00
23 Dobre+Banita RO     212451/  18 A4543A9C 093.10
24 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 A454A4A0 092.24
25 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 A4549482 082.56
26 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 A454405A 072.41
27 Teo Cipi & G RO     399961/  18 A45430C3 070.69
28 Draganescu C+ Man RO      47933/  18 A4548FC3 063.89
29 Class 888 RO       0041/  18 A45470E1 061.11
30 Andrei Florin RO     421944/  18 A4543EE3 058.62
31 David Tibi+Bobi RO     109661/  18 A454AAF6 058.33
32 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 A45456EB 055.56
33 Extrem OLR RO     045317/  18 A454B492 052.17
34 Stana Ionut RO     538500/  18 A454112A 051.72
35 Sima Daniel RO    2077924/  18 A4547DD5 049.18
36 Hantu Romania RO     155214/  18 A4546077 047.52
37 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18 A454604A 044.44
38 Extrem OLR RO     045322/  18 A454CFA5 033.33
39 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 A454523A 030.46
40 Hantu Romania RO     155215/  18 A4544267 030.43
41 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 A4548FD2 026.09
42 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 A4548087 025.00
43 Gosav Alexandru RO    0242628/  18 A4548BB9 022.22
44 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18 A4547257 021.74
45 Nusu Cafes RO    0246003/  18 A4546C30 017.39
46 Dobre+Banita RO     212202/  18 A4545EC5 013.89
47 Andrei Florin RO     421950/  18 A4546B40 011.11
48 Simion Valentin RO     155241/  18 A4543BB9 008.70
49 Carmazan Ioan RO      19574/  18 A4543D99 008.33
50 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 A4545AE7 006.90
51 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 A454A9BB 005.56
52 Class 888 RO       0047/  18 A4544951 003.45
53 Extrem OLR RO     045324/  18 A4543AF6 002.78

Lista sosire Semifinala 26.08. – Final concurs

NR
Crescator
Inel
Inel Elect.
Sosire
ACE-points
1
Carmazan Ioan
RO      19573/  18
A454C5BE00
26.08.18 12:16:18:40
100.00
2
Extrem OLR
RO     045314/  18
A454BBC700
26.08.18 12:16:18:57
95.65
3
Class 888
RO       0035/  18
A4547F3D00
26.08.18 12:16:21:71
91.30
4
Micu Valentina
RO     538824/  18
A454653700
26.08.18 12:16:45:34
86.96
5
Extrem OLR
RO     045343/  18
A45455EC00
26.08.18 12:16:46:00
82.61
6
David Tibi+Bobi
RO     109659/  18
A454419500
26.08.18 12:16:47:89
78.26
7
Olteanu Cosmin
RO     018244/  18
A454326700
26.08.18 12:16:50:79
73.91
8
Stoica Adrian A+Fiul
RO     538056/  18
A45460A400
26.08.18 12:18:19:53
69.57
9
Crapu+Osanu
RO     013105/  18
A454529400
26.08.18 12:18:44:75
65.22
10
Olteanu Cosmin
RO     018867/  18
A454768100
26.08.18 12:18:47:82
60.87
11
Class 888
RO       0034/  18
A4543FC400
26.08.18 12:18:50:37
56.52
12
Extrem OLR
RO     045317/  18
A454B49200
26.08.18 12:19:21:33
52.17
13
Denis+Daniel Muntean
RO     420508/  18
A454073300
26.08.18 12:21:06:96
47.83
14
Florea Cosmin
RO     303878/  18
A454312C00
26.08.18 12:25:01:61
43.48
15
Gosav Alexandru
RO     242635/  18
A454CD3E00
26.08.18 12:27:20:89
39.13
16
Chirita Alex+Petre
RO     399029/  18
A454422B00
26.08.18 12:27:22:82
34.78
17
Hantu Romania
RO     155215/  18
A454426700
26.08.18 12:36:45:98
30.43
18
Marcu Laurentiu
RO    5029204/  18
A4548FD200
26.08.18 12:51:53:68
26.09
19
Marcu Laurentiu
RO    5029226/  18
A454725700
26.08.18 13:01:56:93
21.74
20
Nusu Cafes
RO    0246003/  18
A4546C3000
26.08.18 13:10:10:55
17.39
21
Hantu Romania
RO     155214/  18
A454607700
26.08.18 13:39:08:20
13.04
22
Simion Valentin
RO     155241/  18
A4543BB900
26.08.18 13:45:14:14
8.70
23
Sima Daniel
RO    2077924/  18
A4547DD500
26.08.18 13:46:37:71
4.35
24
Denis+Daniel Muntean
RO     420502/  18
A4548F7900
26.08.18 14:07:10:98
0.00
25
Denis+Daniel Muntean
RO     421934/  18
A4549E2F00
26.08.18 14:40:55:50
0.00
26
Nusu Cafes
RO    0246015/  18
A45488AD00
26.08.18 14:52:35:74
0.00
27
Dobre+Banita
RO     212451/  18
A4543A9C00
26.08.18 15:02:08:85
0.00
28
Stoica Adrian A+Fiul
RO     550574/  18
A454A4A000
26.08.18 15:05:31:91
0.00
29
Vasile Doroftei
RO    3076058/  18
A4545BAA00
26.08.18 15:07:49:57
0.00
30
Marcu Laurentiu
RO    5029234/  18
A454878000
26.08.18 18:45:08:83
0.00
31
Denis+Daniel Muntean
RO     421913/  18
A454405A00
26.08.18 18:47:15:91
0.00
32
Vasile Doroftei
RO    3076059/  18
A454948200
26.08.18 18:55:18:88
0.00
33
Chirita Alex+Petre
RO     411133/  18
A45456EB00
26.08.18 19:29:15:49
0.00
34
Nastasescu+Androne
RO    2070061/  18
A454808700
26.08.18 19:29:48:71
0.00

Lista imbarcare Semifinala (Bivolari 342 Km)

Nr Crescator Inel in. electronic
1 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 A454326700
2 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 A454878000
3 Gosav Alexandru RO    0242620/  18 A4543A0500
4 Micu Valentina RO     538824/  18 A454653700
5 Class 888 RO       0047/  18 A454495100
6 Extrem OLR RO     045317/  18 A454B49200
7 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18 A454725700
8 Simion Valentin RO     155243/  18 A4543A6F00
9 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 A4549E2F00
10 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 A4545AE700
11 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 A454073300
12 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 A454A4A000
13 Hantu Romania RO     155215/  18 A454426700
14 Micu Valentina RO     121893/  18 A4546A1400
15 Dobre+Banita RO     212451/  18 A4543A9C00
16 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 A454768100
17 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 A454C6CC00
18 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 A45460A400
19 Nusu Cafes RO    0246015/  18 A45488AD00
20 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 A454948200
21 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 A454523A00
22 Dobre+Banita RO     212452/  18 A454590600
23 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 A454A9BB00
24 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 A454419500
25 Class 888 RO       0035/  18 A4547F3D00
26 Andrei Florin RO     421955/  18 A4546E0100
27 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 A454405A00
28 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 A4548FD200
29 Manta Vasile RO     421781/  18 A4544C5E00
30 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 A454808700
31 Stana Ionut RO     538500/  18 A454112A00
32 Olteanu Cosmin RO     018230/  18 A4544A1400
33 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18 A45458BC00
34 Nusu Cafes RO    0246003/  18 A4546C3000
35 Micu Valentina RO     121860/  18 A4543E4D00
36 Gosav Alexandru RO     242635/  18 A454CD3E00
37 Carmazan Ioan RO      19586/  18 A45491EF00
38 Extrem OLR RO     045314/  18 A454BBC700
39 Class 888 RO       0034/  18 A4543FC400
40 Carmazan Ioan RO      19573/  18 A454C5BE00
41 Class 888 RO       0041/  18 A45470E100
42 Nusu Cafes RO    0246001/  18 A4543CB800
43 Nusu Cafes RO    0246010/  18 A4547DE400
44 Extrem OLR RO     045343/  18 A45455EC00
45 Teo Cipi & G RO     399963/  18 A45495BE00
46 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18 A454304B00
47 Hantu Romania RO     155214/  18 A454607700
48 Florea Cosmin RO     303878/  18 A454312C00
49 Nusu Cafes RO    0246004/  18 A4548F4B00
50 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18 A454548300
51 Nusu Cafes RO    0246014/  18 A4548CF400
52 Crapu+Osanu RO     013105/  18 A454529400
53 Teo Cipi & G RO     399966/  18 A454798E00
54 David Tibi+Bobi RO     109661/  18 A454AAF600
55 Hantu Romania RO     155247/  18 A4547BE600
56 Fauna Orheiului OLR MD       2358/  18 A454814900
57 Sima Daniel RO    2077921/  18 A4546FF100
58 Cristea Constantin RO     014223/  18 A45432EF00
59 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 A45456EB00
60 Teo Cipi & G RO     399961/  18 A45430C300
61 Sima Daniel RO    2077924/  18 A4547DD500
62 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 A4545BAA00
63 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18 A454604A00
64 Andrei Florin RO     421944/  18 A4543EE300
65 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18 A4548F7900
66 Simion Valentin RO     155241/  18 A4543BB900
67 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 A454422B00
68 Florea Cosmin RO     303871/  18 A454652800

Semifinala duminica 26.08.2018

Dragi participanti,

Totul este gata pentru Semifinala!

Programul va decurge cam asa:

-Imbarcarea sambata in jurul orei 12:00 la sediul Columbodromului Ghimpati din strada scolii.

-Lansare porumbei din localitatea Bivolari, Jud. Iasi,  in jurul orei 07:00

(Distanta linie dreapta aprox. 342 Km,Directie vant: E, S-E, temperatura lansare ora 06:00 18-19 C. temp max. a zilei 33-34 C.)

-Spatiul pentru asteptare este amenajat pentru voi astfel incat sa puteti urmari pe un display rezultatele.

-Simtiti-va bine si relaxati-va in timp ce asteptati porumbeii. Mult SUCCES!!!

ca84kl0sjwawuueexyqr

Rezultatele concursului Gold din data 18.August

NR Participant Inel elec. electr. sosire
1 Dobre+Banita RO     212452/  18 A454590600 10:25:46:46
2 Andrei Florin RO     421955/  18 A4546E0100 10:25:47:48
3 Carmazan Ioan RO      19573/  18 A454C5BE00 10:25:48:54
4 Class 888 RO       0034/  18 A4543FC400 10:25:48:63
5 Micu Valentina RO     538824/  18 A454653700 10:25:49:13
6 Cristea Constantin RO     014223/  18 A45432EF00 10:25:51:03
7 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 A454422B00 10:25:51:40
8 Class 888 RO       0035/  18 A4547F3D00 10:25:52:63
9 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 A454405A00 10:25:52:82
10 Teo Cipi & G RO     399961/  18 A45430C300 10:28:47:42
11 Gosav Alexandru RO     242635/  18 A454CD3E00 10:32:04:79
12 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 A454768100 10:34:26:17
13 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 A454A9BB00 10:37:58:69
14 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 A454523A00 10:38:09:96
15 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 A454326700 10:38:17:23
16 Extrem OLR RO     045314/  18 A454BBC700 10:38:31:81
17 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 A454419500 10:40:04:06

Verificare lot porumbei data 19 August.

1 Denis+Daniel Muntean RO 420502/ 18 A4548F7900
2 Gosav Alexandru RO 0242620/ 18 A4543A0500
3 Carmazan Ioan RO 19586/ 18 A45491EF00
4 Class 888 RO 0034/ 18 A4543FC400
5 Crapu+Osanu RO 013105/ 18 A454529400
6 Vasile Doroftei RO 3076059/ 18 A454948200
7 Stana Ionut RO 538500/ 18 A454112A00
8 Florea Cosmin RO 303878/ 18 A454312C00
9 Denis+Daniel Muntean RO 420508/ 18 A454073300
10 Dobre+Banita RO 212452/ 18 A454590600
11 Navrapescu Romeo RO 530019/ 18 A454A9BB00
12 Nusu Cafes RO 0246015/ 18 A45488AD00
13 David Tibi+Bobi RO 109659/ 18 A454419500
14 Marcu Laurentiu RO 5029234/ 18 A454878000
15 Class 888 RO 0047/ 18 A454495100
16 Nusu Cafes RO 0246014/ 18 A4548CF400
17 Vasile Doroftei RO 3076058/ 18 A4545BAA00
18 Chirita Alex+Petre RO 411134/ 18 A454C6CC00
19 Marcu Laurentiu RO 5029204/ 18 A4548FD200
20 Gosav Alexandru RO 242635/ 18 A454CD3E00
21 Florea Cosmin RO 303871/ 18 A454652800
22 Nastasescu+Androne RO 2068266/ 18 A454604A00
23 Fauna Orheiului OLR MD 2382/ 18 A45458BC00
24 Nusu Cafes RO 0246010/ 18 A4547DE400
25 Andrei Florin RO 421955/ 18 A4546E0100
26 Marcu Laurentiu RO 5029231/ 18 A454548300
27 Marcu Laurentiu RO 5029226/ 18 A454725700
28 Nusu Cafes RO 0246001/ 18 A4543CB800
29 Sima Daniel RO 2077924/ 18 A4547DD500
30 Hantu Romania RO 155214/ 18 A454607700
31 Olteanu Cosmin RO 018867/ 18 A454768100
32 Chirita Alex+Petre RO 411131/ 18 A4545AE700
33 Sima Daniel RO 2077921/ 18 A4546FF100
34 Nastasescu+Androne RO 2070061/ 18 A454808700
35 Nusu Cafes RO 0246003/ 18 A4546C3000
36 Andrei Florin RO 421944/ 18 A4543EE300
37 Extrem OLR RO 045343/ 18 A45455EC00
38 Teo Cipi & G RO 399966/ 18 A454798E00
39 Chirita Alex+Petre RO 399029/ 18 A454422B00
40 Cristea Constantin RO 014223/ 18 A45432EF00
41 Olteanu Cosmin RO 018230/ 18 A4544A1400
42 Hantu Romania RO 155215/ 18 A454426700
43 Olteanu Cosmin RO 018244/ 18 A454326700
44 Teo Cipi & G RO 399961/ 18 A45430C300
45 Micu Valentina RO 538824/ 18 A454653700
46 Stoica Adrian A+Fiul RO 538056/ 18 A45460A400
47 Extrem OLR RO 045317/ 18 A454B49200
48 Navrapescu Romeo RO 530034/ 18 A454523A00
49 Extrem OLR RO 045314/ 18 A454BBC700
50 Chirita Alex+Petre RO 411133/ 18 A45456EB00
51 Class 888 RO 0035/ 18 A4547F3D00
52 Simion Valentin RO 155241/ 18 A4543BB900
53 Denis+Daniel Muntean RO 421913/ 18 A454405A00
54 Micu Valentina RO 121860/ 18 A4543E4D00
55 Carmazan Ioan RO 19573/ 18 A454C5BE00
56 Simion Valentin RO 155243/ 18 A4543A6F00

Lista imbarcare concurs Gold ( Vaslui 270 Km)

cur.no. fancier foot ring elec. ringno.
1 Nusu Cafes RO    0246011/  18 A4543F0000
2 David Tibi+Bobi RO     109661/  18 A454AAF600
3 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18 A454725700
4 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18 A4544D9900
5 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 A454C6CC00
6 Simion Valentin RO     155245/  18 A4543C9A00
7 Gosav Alexandru RO    0242620/  18 A4543A0500
8 Olteanu Cosmin RO     018230/  18 A4544A1400
9 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 A454808700
10 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 A4549E2F00
11 Class 888 RO       0047/  18 A454495100
12 Micu Valentina RO     121860/  18 A4543E4D00
13 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 A4548FD200
14 Nusu Cafes RO    0246003/  18 A4546C3000
15 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 A454326700
16 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18 A454304B00
17 Extrem OLR RO     045324/  18 A4543AF600
18 Nusu Cafes RO    0246004/  18 A4548F4B00
19 Nusu Cafes RO    0246001/  18 A4543CB800
20 Class 888 RO       0041/  18 A45470E100
21 Hantu Romania RO     155247/  18 A4547BE600
22 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 A454422B00
23 Nusu Cafes RO    0246015/  18 A45488AD00
24 Andrei Florin RO     421950/  18 A4546B4000
25 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18 A454428500
26 Teo Cipi & G RO     399963/  18 A45495BE00
27 Crapu+Osanu RO     014807/  18 A4547DB600
28 Draganescu C+ Man RO      47933/  18 A4548FC300
29 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 A45460A400
30 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18 A4548F7900
31 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 A454A9BB00
32 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 A4545BAA00
33 Cristea Constantin RO     014202/  18 A4548DD500
34 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18 A45458BC00
35 Manta Vasile RO     421781/  18 A4544C5E00
36 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 A454523A00
37 Micu Valentina RO     538816/  18 A454880700
38 Florea Cosmin RO     303878/  18 A454312C00
39 Stana Ionut RO     538400/  18 A454469000
40 Sima Daniel RO    2077921/  18 A4546FF100
41 Class 888 RO       0035/  18 A4547F3D00
42 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18 A454548300
43 Carmazan Ioan RO      19586/  18 A45491EF00
44 Dobre+Banita RO     212452/  18 A454590600
45 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 A454405A00
46 Fauna Orheiului OLR MD       2261/  18 A4541FFF00
47 Dobre+Banita RO     212451/  18 A4543A9C00
48 Andrei Florin RO     421944/  18 A4543EE300
49 Cristea Constantin RO     014223/  18 A45432EF00
50 Simion Valentin RO     155243/  18 A4543A6F00
51 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18 A454604A00
52 Nusu Cafes RO    0246010/  18 A4547DE400
53 Cristea Constantin RO     014211/  18 A454579F00
54 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 A454073300
55 Class 888 RO       0034/  18 A4543FC400
56 Stana Ionut RO     538500/  18 A454112A00
57 Denis+Daniel Muntean RO     421910/  18 A4545D8A00
58 Simion Valentin RO     155241/  18 A4543BB900
59 Extrem OLR RO     045314/  18 A454BBC700
60 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 A454419500
61 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 A454948200
62 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18 A454AC2000
63 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 A454878000
64 Carmazan Ioan RO      19573/  18 A454C5BE00
65 Sima Daniel RO    2077924/  18 A4547DD500
66 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 A4545AE700
67 Dobre+Banita RO     212202/  18 A4545EC500
68 Fauna Orheiului OLR MD       2358/  18 A454814900
69 Nusu Cafes RO    0246014/  18 A4548CF400
70 Hantu Romania RO     155215/  18 A454426700
71 Andrei Florin RO     421955/  18 A4546E0100
72 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 A454768100
73 Hantu Romania RO     155214/  18 A454607700
74 Micu Valentina RO     538824/  18 A454653700
75 Extrem OLR RO     045322/  18 A454CFA500
76 Crapu+Osanu RO     013105/  18 A454529400
77 Gosav Alexandru RO    0242628/  18 A4548BB900
78 Teo Cipi & G RO     399961/  18 A45430C300
79 Extrem OLR RO     045343/  18 A45455EC00
80 Teo Cipi & G RO     399966/  18 A454798E00
81 Nastasescu+Androne RO    2068271/  18 A454715900
82 Gosav Alexandru RO     242635/  18 A454CD3E00
83 Florea Cosmin RO     303900/  18 A45460E000
84 Extrem OLR RO     045317/  18 A454B49200
85 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 A45456EB00
86 Florea Cosmin RO     303871/  18 A454652800
87 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 A454A4A000

Lista ACE pentru primele doua concursuri Bronz si Silver

NR. 1 ACE  Dl. Stana Ionut- Felicitari!!!

NR 2. ACE Dl.Denis+ Daniel Munteanu-Felicitari!!

Nr. 3 ACE  Dl. David Tibi+ Bobi- Felicitari!

Nr
Participant
Inel
Inel elect.
Puncte ACE
1
Stana Ionut
RO     538400/  18
A4544690
172.99
2
Denis+Daniel Muntean
RO     420508/  18
A4540733
159.87
3
David Tibi+Bobi
RO     109659/  18
A4544195
159.29
4
Andrei Florin
RO     421955/  18
A4546E01
155.65
5
Fauna Orheiului OLR
MD       2245/  18
A454AC20
146.75
6
Micu Valentina
RO     538816/  18
A4548807
141.28
7
Olteanu Cosmin
RO     018867/  18
A4547681
127.11
8
Sima Daniel
RO    2077921/  18
A4546FF1
122.70
9
Micu Valentina
RO     538824/  18
A4546537
118.87
10
Gosav Alexandru
RO     242635/  18
A454CD3E
118.58
11
Carmazan Ioan
RO      19573/  18
A454C5BE
104.41
12
Dobre+Banita
RO     212452/  18
A4545906
100.00
13
Chirita Alex+Petre
RO     411134/  18
A454C6CC
100.00
14
Crapu+Osanu
RO     013105/  18
A4545294
095.50
15
Dobre+Banita
RO     212451/  18
A4543A9C
093.10
16
Stoica Adrian A+Fiul
RO     550574/  18
A454A4A0
092.24
17
Class 888
RO       0035/  18
A4547F3D
088.89
18
Vasile Doroftei
RO    3076059/  18
A4549482
082.56
19
Extrem OLR
RO     045343/  18
A45455EC
075.86
20
Denis+Daniel Muntean
RO     421913/  18
A454405A
072.41
21
Teo Cipi & G
RO     399961/  18
A45430C3
070.69
22
Florea Cosmin
RO     303878/  18
A454312C
069.26
23
Chirita Alex+Petre
RO     399029/  18
A454422B
066.67
24
Class 888
RO       0034/  18
A4543FC4
065.71
25
Draganescu C+ Man
RO      47933/  18
A4548FC3
063.89
26
Class 888
RO       0041/  18
A45470E1
061.11
27
Andrei Florin
RO     421944/  18
A4543EE3
058.62
28
David Tibi+Bobi
RO     109661/  18
A454AAF6
058.33
29
Chirita Alex+Petre
RO     411133/  18
A45456EB
055.56
30
Olteanu Cosmin
RO     018244/  18
A4543267
052.78
31
Stana Ionut
RO     538500/  18
A454112A
051.72
32
Sima Daniel
RO    2077924/  18
A4547DD5
044.83
33
Nastasescu+Androne
RO    2068266/  18
A454604A
044.44
34
Stoica Adrian A+Fiul
RO     538056/  18
A45460A4
041.38
35
Hantu Romania
RO     155214/  18
A4546077
034.48
36
Extrem OLR
RO     045322/  18
A454CFA5
033.33
37
Navrapescu Romeo
RO     530034/  18
A454523A
030.46
38
Nastasescu+Androne
RO    2070061/  18
A4548087
025.00
39
Gosav Alexandru
RO    0242628/  18
A4548BB9
022.22
40
Extrem OLR
RO     045314/  18
A454BBC7
019.44
41
Dobre+Banita
RO     212202/  18
A4545EC5
013.89
42
Andrei Florin
RO     421950/  18
A4546B40
011.11
43
Carmazan Ioan
RO      19574/  18
A4543D99
008.33
44
Chirita Alex+Petre
RO     411131/  18
A4545AE7
006.90
45
Navrapescu Romeo
RO     530019/  18
A454A9BB
005.56
46
Class 888
RO       0047/  18
A4544951
003.45
47
Extrem OLR
RO     045324/  18
A4543AF6
002.78

 

Puncte ACE Concurs Bronz-Ramnicu Sarat 130 Km

Nr. Crescator Inel elec. Puncte ACE
1
Chirita Alex+Petre
RO     411134/  18
A454C6CC
100.00
2
David Tibi+Bobi
RO     109659/  18
A4544195
097.22
3
Gosav Alexandru
RO     242635/  18
A454CD3E
094.44
4
Sima Daniel
RO    2077921/  18
A4546FF1
091.67
5
Class 888
RO       0035/  18
A4547F3D
088.89
6
Micu Valentina
RO     538816/  18
A4548807
086.11
7
Stana Ionut
RO     538400/  18
A4544690
083.33
8
Denis+Daniel Muntean
RO     420508/  18
A4540733
080.56
9
Fauna Orheiului OLR
MD       2245/  18
A454AC20
077.78
10
Stoica Adrian A+Fiul
RO     550574/  18
A454A4A0
075.00
11
Vasile Doroftei
RO    3076059/  18
A4549482
072.22
12
Andrei Florin
RO     421955/  18
A4546E01
069.44
13
Chirita Alex+Petre
RO     399029/  18
A454422B
066.67
14
Draganescu C+ Man
RO      47933/  18
A4548FC3
063.89
15
Class 888
RO       0041/  18
A45470E1
061.11
16
David Tibi+Bobi
RO     109661/  18
A454AAF6
058.33
17
Chirita Alex+Petre
RO     411133/  18
A45456EB
055.56
18
Olteanu Cosmin
RO     018244/  18
A4543267
052.78
19
Teo Cipi & G
RO     399961/  18
A45430C3
050.00
20
Crapu+Osanu
RO     013105/  18
A4545294
047.22
21
Nastasescu+Androne
RO    2068266/  18
A454604A
044.44
22
Florea Cosmin
RO     303878/  18
A454312C
041.67
23
Carmazan Ioan
RO      19573/  18
A454C5BE
038.89
24
Micu Valentina
RO     538824/  18
A4546537
036.11
25
Extrem OLR
RO     045322/  18
A454CFA5
033.33
26
Olteanu Cosmin
RO     018867/  18
A4547681
030.56
27
Class 888
RO       0034/  18
A4543FC4
027.78
28
Nastasescu+Androne
RO    2070061/  18
A4548087
025.00
29
Gosav Alexandru
RO    0242628/  18
A4548BB9
022.22
30
Extrem OLR
RO     045314/  18
A454BBC7
019.44
31
Navrapescu Romeo
RO     530034/  18
A454523A
016.67
32
Dobre+Banita
RO     212202/  18
A4545EC5
013.89
33
Andrei Florin
RO     421950/  18
A4546B40
011.11
34
Carmazan Ioan
RO      19574/  18
A4543D99
008.33
35
Navrapescu Romeo
RO     530019/  18
A454A9BB
005.56
36
Extrem OLR
RO     045324/  18
A4543AF6
002.78
Puncte ACE concurs Silver- Dumbraveni 200 km
NR.
Crescator
Inel
Inel electr.
Puncte ACE
1
Dobre+Banita
RO     212452/  18
A4545906
100.00
2
Olteanu Cosmin
RO     018867/  18
A4547681
096.55
3
Dobre+Banita
RO     212451/  18
A4543A9C
093.10
4
Stana Ionut
RO     538400/  18
A4544690
089.66
5
Andrei Florin
RO     421955/  18
A4546E01
086.21
6
Micu Valentina
RO     538824/  18
A4546537
082.76
7
Denis+Daniel Muntean
RO     420508/  18
A4540733
079.31
8
Extrem OLR
RO     045343/  18
A45455EC
075.86
9
Denis+Daniel Muntean
RO     421913/  18
A454405A
072.41
10
Fauna Orheiului OLR
MD       2245/  18
A454AC20
068.97
11
Carmazan Ioan
RO      19573/  18
A454C5BE
065.52
12
David Tibi+Bobi
RO     109659/  18
A4544195
062.07
13
Andrei Florin
RO     421944/  18
A4543EE3
058.62
14
Micu Valentina
RO     538816/  18
A4548807
055.17
15
Stana Ionut
RO     538500/  18
A454112A
051.72
16
Crapu+Osanu
RO     013105/  18
A4545294
048.28
17
Sima Daniel
RO    2077924/  18
A4547DD5
044.83
18
Stoica Adrian A+Fiul
RO     538056/  18
A45460A4
041.38
19
Class 888
RO       0034/  18
A4543FC4
037.93
20
Hantu Romania
RO     155214/  18
A4546077
034.48
21
Sima Daniel
RO    2077921/  18
A4546FF1
031.03
22
Florea Cosmin
RO     303878/  18
A454312C
027.59
23
Gosav Alexandru
RO     242635/  18
A454CD3E
024.14
24
Teo Cipi & G
RO     399961/  18
A45430C3
020.69
25
Stoica Adrian A+Fiul
RO     550574/  18
A454A4A0
017.24
26
Navrapescu Romeo
RO     530034/  18
A454523A
013.79
27
Vasile Doroftei
RO    3076059/  18
A4549482
010.34
28
Chirita Alex+Petre
RO     411131/  18
A4545AE7
006.90
29
Class 888
RO       0047/  18
A4544951
003.45

 

Lista sosire concurs Silver, Dumbraveni, din 11.08.2018

Nr Nume Crescator Inel Inel electronic Sosire
1 Dobre+Banita RO 212452/ 18 A454590600 11.08.18 09:12:05:58
2 Olteanu Cosmin RO 018867/ 18 A454768100 11.08.18 09:12:06:41
3 Dobre+Banita RO 212451/ 18 A4543A9C00 11.08.18 09:12:07:19
4 Stana Ionut RO 538400/ 18 A454469000 11.08.18 09:12:08:61
5 Andrei Florin RO 421955/ 18 A4546E0100 11.08.18 09:12:08:98
6 Micu Valentina RO 538824/ 18 A454653700 11.08.18 09:12:09:20
7 Denis+Daniel Muntean RO 420508/ 18 A454073300 11.08.18 09:12:10:13
8 Extrem OLR RO 045343/ 18 A45455EC00 11.08.18 09:12:10:86
9 Denis+Daniel Muntean RO 421913/ 18 A454405A00 11.08.18 09:12:11:37
10 Fauna Orheiului OLR MD 2245/   18 A454AC2000 11.08.18 09:12:11:87
11 Carmazan Ioan RO 19573/   18 A454C5BE00 11.08.18 09:12:13:43
12 David Tibi+Bobi RO 109659/ 18 A454419500 11.08.18 09:12:13:85
13 Andrei Florin RO 421944/ 18 A4543EE300 11.08.18 09:12:14:20
14 Micu Valentina RO 538816/ 18 A454880700 11.08.18 09:12:14:49
15 Stana Ionut RO 538500/ 18 A454112A00 11.08.18 09:12:14:92
16 Crapu+Osanu RO 013105/ 18 A454529400 11.08.18 09:12:15:51
17 Sima Daniel RO 2077924/ 18 A4547DD500 11.08.18 09:12:16:11
18 Stoica Adrian A+Fiul RO 538056/ 18 A45460A400 11.08.18 09:12:18:50
19 Class 888 RO   0034/  18 A4543FC400 11.08.18 09:12:19:78
20 Hantu Romania RO 155214/ 18 A454607700 11.08.18 09:13:47:31
21 Sima Daniel RO 2077921/ 18 A4546FF100 11.08.18 09:14:22:53
22 Florea Cosmin RO 303878/ 18 A454312C00 11.08.18 09:14:23:14
23 Gosav Alexandru RO 242635/ 18 A454CD3E00 11.08.18 09:14:23:18
24 Teo Cipi & G RO 399961/ 18 A45430C300 11.08.18 09:14:24:03
25 Stoica Adrian A+Fiul RO 550574/ 18 A454A4A000 11.08.18 09:14:24:61
26 Navrapescu Romeo RO 530034/ 18 A454523A00 11.08.18 09:14:25:52
27 Vasile Doroftei RO 3076059/ 18 A454948200 11.08.18 09:14:26:64
28 Chirita Alex+Petre RO 411131/ 18 A4545AE700 11.08.18 09:14:26:67
29 Class 888 RO 0047/ 18 A454495100 11.08.18 09:14:26:91
30 Fauna Orheiului OLR MD 2358/ 18 A454814900 11.08.18 09:14:27:19
31 Draganescu C+ Man RO 47933/ 18 A4548FC300 11.08.18 09:14:27:50
32 Extrem OLR RO 045317/ 18 A454B49200 11.08.18 09:14:27:93
33 Denis+Daniel Muntean RO 421910/ 18 A4545D8A00 11.08.18 09:14:29:18
34 Marcu Laurentiu RO 5029204/ 18 A4548FD200 11.08.18 09:14:29:30
35 Class 888 RO 0041/ 18 A45470E100 11.08.18 09:14:30:78
36 Nusu Cafes RO 0246010/ 18 A4547DE400 11.08.18 09:14:31:33
37 Nastasescu+Androne RO 2068266/ 18 A454604A00 11.08.18 09:14:31:47
38 Chirita Alex+Petre RO 411133/ 18 A45456EB00 11.08.18 09:14:32:47
39 Marcu Laurentiu RO 5029231/ 18 A454548300 11.08.18 09:14:33:80
40 Cristea Constantin RO 014223/ 18 A45432EF00 11.08.18 09:14:34:33
41 Florea Cosmin RO 303871/ 18 A454652800 11.08.18 09:14:37:41
42 Extrem OLR RO 045324/ 18 A4543AF600 11.08.18 09:14:39:57
43 Crapu+Osanu RO 014807/ 18 A4547DB600 11.08.18 09:14:40:18
44 Marcu Laurentiu RO 5029236/ 18 A4544D9900 11.08.18 09:14:43:10
45 Chirita Alex+Petre RO 411134/ 18 A454C6CC00 11.08.18 09:14:44:17
46 Simion Valentin RO 155243/ 18 A4543A6F00 11.08.18 09:14:58:86
47 Nastasescu+Androne RO 2070061/ 18 A454808700 11.08.18 09:15:01:42
48 Nusu Cafes RO 0246004/ 18 A4548F4B00 11.08.18 09:20:24:58
49 Fauna Orheiului OLR MD 2382/ 18 A45458BC00 11.08.18 09:20:29:78
50 Manta Vasile RO 421781/ 18 A4544C5E00 11.08.18 09:22:06:04
51 Vasile Doroftei RO 3076058/ 18 A4545BAA00 11.08.18 09:22:52:94
52 Nusu Cafes RO 0246014/ 18 A4548CF400 11.08.18 09:22:53:05
53 Navrapescu Romeo RO 530019/ 18 A454A9BB00 11.08.18 09:22:57:37
54 Extrem OLR RO 045322/ 18 A454CFA500 11.08.18 09:23:01:01
55 Hantu Romania RO 155215/ 18 A454426700 11.08.18 09:23:01:42
56 Simion Valentin RO 155241/ 18 A4543BB900 11.08.18 09:25:10:89
57 Hantu Romania RO 155247/ 18 A4547BE600 11.08.18 09:25:14:17
58 Gosav Alexandru RO 0242628/ 18 A4548BB900 11.08.18 09:25:19:63
59 Cristea Constantin RO 014211/ 18 A454579F00 11.08.18 09:25:21:61
60 Olteanu Cosmin RO 018230/ 18 A4544A1400 11.08.18 09:29:24:16
61 Nusu Cafes RO 0246003/ 18 A4546C3000 11.08.18 09:33:17:78
62 Marcu Laurentiu RO 5029226/ 18 A454725700 11.08.18 10:00:14:47
63 Dobre+Banita RO 212202/ 18 A4545EC500 11.08.18 11:10:12:43
64 Olteanu Cosmin RO 018244/ 18 A454326700 11.08.18 12:27:36:27
65 Andrei Florin RO 421950/ 18 A4546B4000 11.08.18 12:27:37:88
66 Florea Cosmin RO 303900/ 18 A45460E000 11.08.18 12:27:45:29
67 Denis+Daniel Muntean RO 421934/ 18 A4549E2F00 11.08.18 12:28:13:67
68 Simion Valentin RO 155245/ 18 A4543C9A00 11.08.18 12:30:52:72
69 Carmazan Ioan RO 19586/ 18 A45491EF00 11.08.18 12:30:53:13
70 David Tibi+Bobi RO 109661/ 18 A454AAF600 11.08.18 12:30:53:82
71 Chirita Alex+Petre RO 042048/ 18 A454304B00 11.08.18 12:30:54:74
72 Stoica Adrian A+Fiul RO 538055/ 18 A454428500 11.08.18 12:30:56:49
73 Teo Cipi & G RO 399963/ 18 A45495BE00 11.08.18 12:31:01:13
74 Denis+Daniel Muntean RO 420502/ 18 A4548F7900 11.08.18 12:31:02:98
75 Marcu Laurentiu RO 5029234/ 18 A454878000 11.08.18 12:32:51:79
76 Chirita Alex+Petre RO 399029/ 18 A454422B00 11.08.18 12:32:52:58
77 Nusu Cafes RO 0246001/ 18 A4543CB800 11.08.18 12:33:13:64
78 Nusu Cafes RO 0246011/ 18 A4543F0000 11.08.18 12:33:14:07
79 Gosav Alexandru RO 0242620/ 18 A4543A0500 11.08.18 12:33:16:32
80 Extrem OLR RO 045314/ 18 A454BBC700 11.08.18 12:35:03:83
81 Class 888 RO 0035/ 18 A4547F3D00 11.08.18 13:29:01:00
82 Nastasescu+Androne RO 2068271/ 18 A454715900 11.08.18 15:53:17:76
83 Cristea Constantin RO 014202/ 18 A4548DD500 11.08.18 17:03:10:91
84 Nusu Cafes RO 0246015/ 18 A45488AD00 11.08.18 18:04:12:29

Lista imbarcare Concurs Silver , Dumbraveni 200 km, 11.August 2018

Nr Crescator Inel serie cip
1 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 A454808700
2 Teo Cipi & G RO     399961/  18 A45430C300
3 Sima Daniel RO    2077922/  18 A454439300
4 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 A454C6CC00
5 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 A454A9BB00
6 Fauna Orheiului OLR MD       2358/  18 A454814900
7 Manta Vasile RO     421781/  18 A4544C5E00
8 Crapu+Osanu RO     014807/  18 A4547DB600
9 Crapu+Osanu RO     013117/  18 A4549BC800
10 Class 888 RO       0035/  18 A4547F3D00
11 Dobre+Banita RO     212452/  18 A454590600
12 Class 888 RO       0047/  18 A454495100
13 Andrei Florin RO     421944/  18 A4543EE300
14 Cristea Constantin RO     014223/  18 A45432EF00
15 Cristea Constantin RO     014211/  18 A454579F00
16 Draganescu C+ Man RO      47933/  18 A4548FC300
17 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18 A45458BC00
18 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18 A45460A400
19 Extrem OLR RO     045317/  18 A454B49200
20 Nusu Cafes RO    0246015/  18 A45488AD00
21 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18 A454405A00
22 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 A4545AE700
23 Olteanu Cosmin RO     018230/  18 A4544A1400
24 Extrem OLR RO     045343/  18 A45455EC00
25 Simion Valentin RO     155241/  18 A4543BB900
26 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 A4548FD200
27 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18 A454725700
28 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 A454A4A000
29 Stana Ionut RO     538400/  18 A454469000
30 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 A454419500
31 Carmazan Ioan RO      19573/  18 A454C5BE00
32 Extrem OLR RO     045322/  18 A454CFA500
33 Nusu Cafes RO    0246010/  18 A4547DE400
34 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 A454523A00
35 Micu Valentina RO     538824/  18 A454653700
36 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 A454948200
37 Florea Cosmin RO     303878/  18 A454312C00
38 Dobre+Banita RO     212202/  18 A4545EC500
39 Gosav Alexandru RO    0242628/  18 A4548BB900
40 Class 888 RO       0034/  18 A4543FC400
41 Extrem OLR RO     045324/  18 A4543AF600
42 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 A454768100
43 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 A4545BAA00
44 Simion Valentin RO     155243/  18 A4543A6F00
45 Dobre+Banita RO     212451/  18 A4543A9C00
46 Teo Cipi & G RO     399966/  18 A454798E00
47 Sima Daniel RO    2077924/  18 A4547DD500
48 Gosav Alexandru RO     242635/  18 A454CD3E00
49 Hantu Romania RO     155215/  18 A454426700
50 Hantu Romania RO     155247/  18 A4547BE600
51 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18 A454548300
52 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18 A454AC2000
53 Gosav Alexandru RO    0242620/  18 A4543A0500
54 Extrem OLR RO     045314/  18 A454BBC700
55 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 A454326700
56 Nusu Cafes RO    0246011/  18 A4543F0000
57 Carmazan Ioan RO      19586/  18 A45491EF00
58 Andrei Florin RO     421950/  18 A4546B4000
59 Teo Cipi & G RO     399963/  18 A45495BE00
60 Simion Valentin RO     155245/  18 A4543C9A00
61 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 A454878000
62 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 A4549E2F00
63 David Tibi+Bobi RO     109661/  18 A454AAF600
64 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18 A454304B00
65 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18 A4548F7900
66 Florea Cosmin RO     303900/  18 A45460E000
67 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18 A454428500
68 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 A454422B00
69 Nusu Cafes RO    0246001/  18 A4543CB800
70 Hantu Romania RO     155214/  18 A454607700
71 Crapu+Osanu RO     013105/  18 A454529400
72 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18 A4544D9900
73 Sima Daniel RO    2077921/  18 A4546FF100
74 Class 888 RO       0041/  18 A45470E100
75 Denis+Daniel Muntean RO     421910/  18 A4545D8A00
76 Stana Ionut RO     538500/  18 A454112A00
77 Nastasescu+Androne RO    2068271/  18 A454715900
78 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18 A454604A00
79 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 A45456EB00
80 Micu Valentina RO     538816/  18 A454880700
81 Andrei Florin RO     421955/  18 A4546E0100
82 Nusu Cafes RO    0246014/  18 A4548CF400
83 Florea Cosmin RO     303871/  18 A454652800
84 Nusu Cafes RO    0246004/  18 A4548F4B00
85 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 A454073300
86 Cristea Constantin RO     014202/  18 A4548DD500
87 Nusu Cafes RO    0246003/  18 A4546C3000

Lista sosire concurs Bronz. Ramnicu Sarat 130 Km, 04. August.2018

Nr. Nume participant Inel Timp sosire
1 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18 04.08.18 08:29:15:02
2 David Tibi+Bobi RO     109659/  18 04.08.18 08:32:03:96
3 Gosav Alexandru RO     242635/  18 04.08.18 08:32:44:30
4 Sima Daniel RO    2077921/  18 04.08.18 08:32:47:12
5 Class 888 RO       0035/  18 04.08.18 08:32:48:03
6 Micu Valentina RO     538816/  18 04.08.18 08:32:50:61
7 Stana Ionut RO     538400/  18 04.08.18 08:32:50:65
8 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18 04.08.18 08:32:50:84
9 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18 04.08.18 08:32:51:30
10 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18 04.08.18 08:32:51:43
11 Vasile Doroftei RO    3076059/  18 04.08.18 08:32:52:32
12 Andrei Florin RO     421955/  18 04.08.18 08:32:53:04
13 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18 04.08.18 08:32:54:19
14 Draganescu C+ Man RO      47933/  18 04.08.18 08:32:54:80
15 Class 888 RO       0041/  18 04.08.18 08:32:55:53
16 David Tibi+Bobi RO     109661/  18 04.08.18 08:33:00:18
17 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18 04.08.18 08:33:00:41
18 Olteanu Cosmin RO     018244/  18 04.08.18 08:33:38:41
19 Teo Cipi & G RO     399961/  18 04.08.18 08:35:00:96
20 Crapu+Osanu RO     013105/  18 04.08.18 08:35:01:82
21 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18 04.08.18 08:35:03:07
22 Florea Cosmin RO     303878/  18 04.08.18 08:35:03:48
23 Carmazan Ioan RO      19573/  18 04.08.18 08:35:03:59
24 Micu Valentina RO     538824/  18 04.08.18 08:35:04:95
25 Extrem OLR RO     045322/  18 04.08.18 08:35:07:08
26 Olteanu Cosmin RO     018867/  18 04.08.18 08:35:08:13
27 Class 888 RO       0034/  18 04.08.18 08:36:00:13
28 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18 04.08.18 08:37:36:28
29 Gosav Alexandru RO    0242628/  18 04.08.18 08:37:40:59
30 Extrem OLR RO     045314/  18 04.08.18 08:38:49:85
31 Navrapescu Romeo RO     530034/  18 04.08.18 08:40:42:05
32 Dobre+Banita RO     212202/  18 04.08.18 08:42:40:62
33 Andrei Florin RO     421950/  18 04.08.18 08:42:43:71
34 Carmazan Ioan RO      19574/  18 04.08.18 08:46:15:44
35 Navrapescu Romeo RO     530019/  18 04.08.18 08:46:49:31
36 Extrem OLR RO     045324/  18 04.08.18 08:51:52:46
37 Florea Cosmin RO     303871/  18 04.08.18 08:51:56:84
38 Vasile Doroftei RO    3076058/  18 04.08.18 09:01:55:40
39 Sima Daniel RO    2077924/  18 04.08.18 09:04:14:16
40 Dobre+Banita RO     212452/  18 04.08.18 09:04:15:97
41 Cristea Constantin RO     014202/  18 04.08.18 09:04:20:94
42 Carmazan Ioan RO      19586/  18 04.08.18 09:04:26:08
43 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18 04.08.18 09:04:26:77
44 Olteanu Cosmin RO     018230/  18 04.08.18 09:04:35:75
45 Nusu Cafes RO    0246014/  18 04.08.18 09:04:35:79
46 Andrei Florin RO     421944/  18 04.08.18 09:04:36:39
47 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18 04.08.18 09:04:41:17
48 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18 04.08.18 09:04:41:86
49 Stana Ionut RO     538500/  18 04.08.18 09:05:11:86
50 Nusu Cafes RO    0246001/  18 04.08.18 09:12:38:43
51 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18 04.08.18 09:14:17:71
52 Nusu Cafes RO    0246003/  18 04.08.18 09:14:20:07
53 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18 04.08.18 09:19:26:85
54 Hantu Romania RO     155214/  18 04.08.18 09:21:09:22
55 Teo Cipi & G RO     399966/  18 04.08.18 09:21:11:29
56 Nusu Cafes RO    0246010/  18 04.08.18 09:21:55:05
57 Nusu Cafes RO    0246004/  18 04.08.18 09:39:29:35
58 Teo Cipi & G RO     399963/  18 04.08.18 09:46:10:77
59 Manta Vasile RO     421781/  18 04.08.18 09:52:25:38
60 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18 04.08.18 10:09:38:43
61 Dobre+Banita RO     212451/  18 04.08.18 10:31:13:57
62 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18 04.08.18 10:32:31:01
63 Nusu Cafes RO    0246011/  18 04.08.18 10:34:45:41
64 Extrem OLR RO     045317/  18 04.08.18 11:41:05:64
65 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18 04.08.18 13:10:05:92

Lista Imbarcare Concurs Bronz, Ramnicu Sarat 130 Km

1 Hantu Romania RO     155220/  18
2 Simion Valentin RO     155241/  18
3 Gosav Alexandru RO    0242620/  18
4 Class 888 RO       0047/  18
5 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18
6 Fauna Orheiului OLR MD       2358/  18
7 Hantu Romania RO     155215/  18
8 Florea Cosmin RO     303871/  18
9 Crapu+Osanu RO     013105/  18
10 Nusu Cafes RO    0246014/  18
11 Nusu Cafes RO    0246002/  18
12 Teo Cipi & G RO     399963/  18
13 Denis+Daniel Muntean RO     421910/  18
14 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18
15 Dobre+Banita RO     212201/  18
16 Manta Vasile RO     421784/  18
17 Florea Cosmin RO     303878/  18
18 Nusu Cafes RO    0246011/  18
19 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18
20 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18
21 Extrem OLR RO     045322/  18
22 Andrei Florin RO     421952/  18
23 Dobre+Banita RO     212452/  18
24 Carmazan Ioan RO      19586/  18
25 Florea Cosmin RO     303900/  18
26 Micu Valentina RO     538816/  18
27 Andrei Florin RO     421944/  18
28 Nusu Cafes RO    0246008/  18
29 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18
30 Carmazan Ioan RO      19585/  18
31 David Tibi+Bobi RO     109659/  18
32 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18
33 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18
34 Olteanu Cosmin RO     018244/  18
35 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18
36 Micu Valentina RO     121860/  18
37 Olteanu Cosmin RO     018867/  18
38 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18
39 Dobre+Banita RO     212202/  18
40 Stana Ionut RO     538500/  18
41 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18
42 Vasile Doroftei RO    3076062/  18
43 Stana Ionut RO     538400/  18
44 Extrem OLR RO     045314/  18
45 Anton Georgica RO    2021244/  18
46 Draganescu C+ Man RO      47933/  18
47 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18
48 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18
49 Extrem OLR RO     045324/  18
50 Vasile Doroftei RO    3076059/  18
51 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18
52 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18
53 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18
54 Cristea Constantin RO     014204/  18
55 Micu Valentina RO     538824/  18
56 Navrapescu Romeo RO     530019/  18
57 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18
58 Extrem OLR RO     045343/  18
59 Denis+Daniel Muntean RO     421914/  18
60 Carmazan Ioan RO      19573/  18
61 Fauna Orheiului OLR MD       2246/  18
62 Carmazan Ioan RO      19574/  18
63 Olteanu Cosmin RO     018817/  18
64 Gosav Alexandru RO     242635/  18
65 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18
66 Nastasescu+Androne RO    2070054/  18
67 Vasile Doroftei RO    3076058/  18
68 Navrapescu Romeo RO     530034/  18
69 Crapu+Osanu RO     013174/  18
70 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18
71 Class 888 RO       0035/  18
72 Nusu Cafes RO    0246015/  18
73 Sima Daniel RO    2077924/  18
74 Micu Valentina RO     121893/  18
75 Crapu+Osanu RO     014807/  18
76 Class 888 RO       0034/  18
77 Anton Georgica RO    2021246/  18
78 Andrei Florin RO     421955/  18
79 Cristea Constantin RO     014223/  18
80 Anton Georgica RO    2021239/  18
81 Hantu Romania RO     155214/  18
82 Nusu Cafes RO    0246010/  18
83 David Tibi+Bobi RO     109676/  18
84 Extrem OLR RO     045317/  18
85 Vasile Doroftei RO    3076060/  18
86 Dobre+Banita RO     212451/  18
87 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18
88 Nastasescu+Androne RO    2068271/  18
89 Manta Vasile RO     421781/  18
90 Class 888 RO       0041/  18
91 Gosav Alexandru RO    0242628/  18
92 David Tibi+Bobi RO     109661/  18
93 Manta Vasile RO     421783/  18
94 Teo Cipi & G RO     399961/  18
95 Hantu Romania RO     155246/  18
96 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18
97 Simion Valentin RO     155243/  18
98 Nusu Cafes RO    0246003/  18
99 Olteanu Cosmin RO     018230/  18
100 Sima Daniel RO    2077921/  18
101 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18
102 Teo Cipi & G RO     399966/  18
103 Nusu Cafes RO    0246004/  18
104 Hantu Romania RO     155247/  18
105 Nusu Cafes RO    0246001/  18
106 Cristea Constantin RO     014202/  18
107 Andrei Florin RO     421950/  18

Antrenament Nr 5, Fulga , 80 Km

Pos. Fancier Name Pigeon Ring
1 Sima Daniel RO 2077924/ 18
2 Carmazan Ioan RO 19574/ 18
3 Micu Valentina RO 538816/ 18
4 Teo Cipi & G RO 399961/ 18
5 Chirita Alex+Petre RO 042048/ 18
6 Nusu Cafes RO 0246004/ 18
7 Draganescu C+ Man RO 47933/ 18
8 Florea Cosmin RO 303900/ 18
9 Teo Cipi & G RO 399963/ 18
10 Nusu Cafes RO 0246003/ 18
11 Marcu Laurentiu RO 5029226/ 18
12 Denis+Daniel Muntean RO 421913/ 18
13 Hantu Romania RO 155215/ 18
14 Simion Valentin RO 155241/ 18
15 Micu Valentina RO 121860/ 18
16 Fauna Orheiului OLR MD 2358/ 18
17 Teo Cipi & G RO 399966/ 18
18 Nusu Cafes RO 0246015/ 18
19 Crapu+Osanu RO 013174/ 18
20 Olteanu Cosmin RO 018244/ 18
21 Dobre+Banita RO 212202/ 18
22 Nastasescu+Androne RO 2068271/ 18
23 Navrapescu Romeo RO 530034/ 18
24 Vasile Doroftei RO 3076057/ 18
25 Extrem OLR RO 045322/ 18
26 Andrei Florin RO 421955/ 18
27 Fauna Orheiului OLR MD 2246/ 18
28 Gosav Alexandru RO 242635/ 18
29 Manta Vasile RO 421781/ 18
30 Gosav Alexandru RO 0242620/ 18
31 Hantu Romania RO 155214/ 18
32 Cristea Constantin RO 014208/ 18
33 Dobre+Banita RO 212452/ 18
34 Fauna Orheiului OLR MD 2245/ 18
35 Olteanu Cosmin RO 018817/ 18
36 Nusu Cafes RO 0246002/ 18
37 Crapu+Osanu RO 014807/ 18
38 Stana Ionut RO 538500/ 18
39 Stoica Adrian A+Fiul RO 538056/ 18
40 Marcu Laurentiu RO 5029231/ 18
41 Carmazan Ioan RO 19585/ 18
42 David Tibi+Bobi RO 109661/ 18
43 Hantu Romania RO 155247/ 18
44 Extrem OLR RO 045314/ 18
45 Nusu Cafes RO 0246008/ 18
46 Hantu Romania RO 155246/ 18
47 Sima Daniel RO 2077921/ 18
48 Extrem OLR RO 045343/ 18
49 Vasile Doroftei RO 3076060/ 18
50 Class 888 RO 0047/ 18
51 Denis+Daniel Muntean RO 420502/ 18
52 Andrei Florin RO 421952/ 18
53 Stana Ionut RO 538400/ 18
54 Vasile Doroftei RO 3076062/ 18
55 Crapu+Osanu RO 013105/ 18
56 Marcu Laurentiu RO 5029236/ 18
57 Fauna Orheiului OLR MD 2382/ 18
58 Nastasescu+Androne RO 2070061/ 18
59 Chirita Alex+Petre RO 411133/ 18
60 Simion Valentin RO 155243/ 18
61 Extrem OLR RO 045317/ 18
62 Cristea Constantin RO 014202/ 18
63 Olteanu Cosmin RO 018867/ 18
64 Micu Valentina RO 538824/ 18
65 Manta Vasile RO 421783/ 18
66 Chirita Alex+Petre RO 411131/ 18
67 Nusu Cafes RO 0246001/ 18
68 Class 888 RO 0034/ 18
69 Denis+Daniel Muntean RO 421910/ 18
70 Chirita Alex+Petre RO 399029/ 18
71 Cristea Constantin RO 014204/ 18
72 Class 888 RO 0035/ 18
73 Manta Vasile RO 421784/ 18
74 Vasile Doroftei RO 3076059/ 18
75 Denis+Daniel Muntean RO 421934/ 18
76 Dobre+Banita RO 212451/ 18
77 Florea Cosmin RO 303878/ 18
78 Olteanu Cosmin RO 018230/ 18
79 Stoica Adrian A+Fiul RO 538055/ 18
80 Hantu Romania RO 155220/ 18
81 Anton Georgica RO 2021239/ 18
82 Nusu Cafes RO 0246010/ 18
83 Extrem OLR RO 045324/ 18
84 Carmazan Ioan RO 19573/ 18
85 Nusu Cafes RO 0246014/ 18
86 Vasile Doroftei RO 3076058/ 18
87 Gosav Alexandru RO 0242628/ 18
88 Micu Valentina RO 121893/ 18
89 Florea Cosmin RO 303871/ 18
90 Carmazan Ioan RO 19586/ 18
91 Marcu Laurentiu RO 5029204/ 18
92 David Tibi+Bobi RO 109659/ 18
93 Stoica Adrian A+Fiul RO 538058/ 18
94 Stoica Adrian A+Fiul RO 550574/ 18
95 Anton Georgica RO 2021244/ 18
96 Simion Valentin RO 155245/ 18
97 David Tibi+Bobi RO 109676/ 18
98 Chirita Alex+Petre RO 411134/ 18
99 Denis+Daniel Muntean RO 421914/ 18
100 Andrei Florin RO 421944/ 18
101 Andrei Florin RO 421950/ 18
102 Dobre+Banita RO 212201/ 18
103 Marcu Laurentiu RO 5029234/ 18
104 Navrapescu Romeo RO 530019/ 18
105 Nusu Cafes RO 0246011/ 18
106 Cristea Constantin RO 014223/ 18

Urmărește Live prin camere!

Acum ai posibilitatea de a urmari de pe telefonul mobil sau tableta desfășurarea concursurilor, imbarcarilor, antrenamentelor.

Iata, pe primul rand,  imagini din diferite unghiuri surprinse pe telefonul mobil.

Tot ce trebuie sa faci este sa descarci aplicația de pe app store”IVMS-4500″  și să urmezi pașii din imaginile de mai jos.

1. Apasă butonul din stânga cerc și intră la „dispozitive”

2. Apasă pe butonul cerc cu + și mergi la prima optiune „adăugare manuala”

3. Scrie la informații dispozitiv:

Pentru  Alias – avem ” ghimpati camere”

Scrie adresa din imagine ” 93.113.135.123″

Nume utilizator „cristi”

Parola :  se transmite prin SMS sau ne contactați pe Facebook cu sigla pentru columbodrom ( Teieru Cristian)

Salveaza datele

 

ATENTIE!  aceste date trebuie utilizate numai de participanti si avem rugamintea de a nu transmite aceasta parola nici unui alt utilizator.

Antrenament Nr. 4 Gherghita, 50 Km

 

Pos. Fancier Name Pigeon Ring Arrival Time Ace Points
1 Micu Valentina RO 538816/ 18 07:09:17.91 100.00
2 Gosav Alexandru RO 0242628/ 18 07:09:18.21 097.78
3 Class 888 RO 0041/ 18 07:09:20.09 095.56
4 Florea Cosmin RO 303878/ 18 07:09:21.70 093.33
5 Micu Valentina RO 121860/ 18 07:09:22.11 091.11
6 Cristea Constantin RO 014204/ 18 07:09:22.66 088.89
7 Olteanu Cosmin RO 018867/ 18 07:09:23.16 086.67
8 Crapu+Osanu RO 013117/ 18 07:09:24.55 084.44
9 Teo Cipi & G RO 399961/ 18 07:09:25.29 082.22
10 Cristea Constantin RO 014202/ 18 07:09:28.49 080.00
11 Nusu Cafes RO 0246008/ 18 07:09:28.64 077.78
12 Crapu+Osanu RO 013105/ 18 07:09:29.80 075.56
13 Fauna Orheiului OLR MD 2246/ 18 07:09:30.20 073.33
14 Andrei Florin RO 421955/ 18 07:09:31.31 071.11
15 Extrem OLR RO 045322/ 18 07:09:31.65 068.89
16 Denis+Daniel Muntean RO 421914/ 18 07:09:31.85 066.67
17 Gosav Alexandru RO 242635/ 18 07:09:34.30 064.44
18 Dobre+Banita RO 212452/ 18 07:09:35.69 062.22
19 Vasile Doroftei RO 3076062/ 18 07:09:36.17 060.00
20 Class 888 RO 0047/ 18 07:09:36.19 057.78
21 Nusu Cafes RO 0246014/ 18 07:09:36.55 055.56
22 Vasile Doroftei RO 3076058/ 18 07:09:37.33 053.33
23 Nusu Cafes RO 0246004/ 18 07:09:37.62 051.11
24 Extrem OLR RO 045343/ 18 07:09:38.39 048.89
25 Nusu Cafes RO 0246002/ 18 07:09:38.81 046.67
26 Marcu Laurentiu RO 5029204/ 18 07:09:39.32 044.44
27 Fauna Orheiului OLR MD 2245/ 18 07:09:40.04 042.22
28 Florea Cosmin RO 303900/ 18 07:09:40.79 040.00
29 Andrei Florin RO 421944/ 18 07:09:40.81 037.78
30 David Tibi+Bobi RO 109661/ 18 07:09:41.76 035.56
31 Sima Daniel RO 2077921/ 18 07:09:42.73 033.33
32 Carmazan Ioan RO 19573/ 18 07:09:44.89 031.11
33 Chirita Alex+Petre RO 411134/ 18 07:09:45.31 028.89
34 Teo Cipi & G RO 399963/ 18 07:09:46.45 026.67
35 Stoica Adrian A+Fiul RO 550574/ 18 07:09:46.52 024.44
36 Chirita Alex+Petre RO 042048/ 18 07:09:47.68 022.22
37 Marcu Laurentiu RO 5029236/ 18 07:09:48.43 020.00
38 Hantu Romania RO 155246/ 18 07:09:49.48 017.78
39 Cristea Constantin RO 014208/ 18 07:09:51.08 015.56
40 Anton Georgica RO 2021288/ 18 07:09:51.50 013.33
41 Hantu Romania RO 155215/ 18 07:09:51.53 011.11
42 David Tibi+Bobi RO 109676/ 18 07:09:52.97 008.89
43 Cristea Constantin RO 014223/ 18 07:09:53.61 006.67
44 Hantu Romania RO 155214/ 18 07:09:55.19 004.44
45 Draganescu C+ Man RO 47933/ 18 07:09:55.32 002.22
46 Marcu Laurentiu RO 5029231/ 18 07:09:56.99 000.00
47 Andrei Florin RO 421952/ 18 07:09:57.77 000.00
48 Stana Ionut RO 538500/ 18 07:10:00.35 000.00
49 Vasile Doroftei RO 3076057/ 18 07:10:00.76 000.00
50 Nusu Cafes RO 0246015/ 18 07:10:01.38 000.00
51 Andrei Florin RO 421950/ 18 07:10:05.55 000.00
52 Chirita Alex+Petre RO 411133/ 18 07:10:06.42 000.00
53 Micu Valentina RO 121893/ 18 07:10:07.52 000.00
54 Hantu Romania RO 155220/ 18 07:10:08.48 000.00
55 Crapu+Osanu RO 013174/ 18 07:10:10.92 000.00
56 Extrem OLR RO 045317/ 18 07:10:18.87 000.00
57 Hantu Romania RO 155247/ 18 07:10:21.12 000.00
58 Chirita Alex+Petre RO 411131/ 18 07:10:22.98 000.00
59 Anton Georgica RO 2021239/ 18 07:10:23.29 000.00
60 Olteanu Cosmin RO 018817/ 18 07:10:28.17 000.00
61 Simion Valentin RO 155243/ 18 07:10:29.78 000.00
62 Denis+Daniel Muntean RO 421934/ 18 07:10:30.11 000.00
63 Denis+Daniel Muntean RO 420502/ 18 07:10:30.33 000.00
64 David Tibi+Bobi RO 109659/ 18 07:10:34.11 000.00
65 Vasile Doroftei RO 3076059/ 18 07:10:34.14 000.00
66 Nastasescu+Androne RO 2070061/ 18 07:10:34.47 000.00
67 Chirita Alex+Petre RO 399029/ 18 07:10:36.27 000.00
68 Sima Daniel RO 2077924/ 18 07:10:43.07 000.00
69 Class 888 RO 0035/ 18 07:10:49.94 000.00
70 Manta Vasile RO 421784/ 18 07:10:50.12 000.00
71 Dobre+Banita RO 212451/ 18 07:10:54.31 000.00
72 Florea Cosmin RO 303871/ 18 07:10:57.20 000.00
73 Crapu+Osanu RO 014807/ 18 07:11:18.55 000.00
74 Extrem OLR RO 045324/ 18 07:11:40.00 000.00
75 Nusu Cafes RO 0246010/ 18 07:12:20.01 000.00
76 Stana Ionut RO 538400/ 18 07:12:24.44 000.00
77 Denis+Daniel Muntean RO 421910/ 18 07:12:34.50 000.00
78 Olteanu Cosmin RO 018244/ 18 07:12:53.66 000.00
79 Micu Valentina RO 538824/ 18 07:13:12.79 000.00
80 Teo Cipi & G RO 399966/ 18 07:13:41.40 000.00
81 Denis+Daniel Muntean RO 421913/ 18 07:15:03.40 000.00
82 Fauna Orheiului OLR MD 2358/ 18 07:17:14.24 000.00
83 Extrem OLR RO 045314/ 18 07:17:28.63 000.00
84 Anton Georgica RO 2021244/ 18 07:22:42.04 000.00
85 Stoica Adrian A+Fiul RO 538056/ 18 07:31:47.53 000.00
86 Gosav Alexandru RO 0242620/ 18 07:32:52.87 000.00
87 Stoica Adrian A+Fiul RO 538058/ 18 07:38:17.30 000.00
88 Marcu Laurentiu RO 5029226/ 18 07:38:27.63 000.00
89 Fauna Orheiului OLR MD 2382/ 18 07:39:29.06 000.00
90 Class 888 RO 0034/ 18 07:41:30.32 000.00
91 Manta Vasile RO 421783/ 18 07:42:35.81 000.00
92 Nusu Cafes RO 0246003/ 18 07:48:03.48 000.00
93 Carmazan Ioan RO 19574/ 18 07:49:08.48 000.00
94 Dobre+Banita RO 212202/ 18 07:49:10.85 000.00
95 Carmazan Ioan RO 19585/ 18 07:49:11.93 000.00
96 Carmazan Ioan RO 19586/ 18 07:54:00.12 000.00
97 Navrapescu Romeo RO 530034/ 18 07:54:25.54 000.00
98 Stoica Adrian A+Fiul RO 538055/ 18 07:57:14.65 000.00
99 Marcu Laurentiu RO 5029234/ 18 08:05:30.00 000.00
## Vasile Doroftei RO 3076060/ 18 08:09:45.17 000.00

 

Antrenament 2 din 17.07.2018 15 Km Poienarii Burchii

no. fancier foot ring
1 Carmazan Ioan RO      19574/  18
2 David Tibi+Bobi RO     109661/  18
3 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18
4 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18
5 Cristea Constantin RO     014223/  18
6 Gosav Alexandru RO    0242628/  18
7 Denis+Daniel Muntean RO     421914/  18
8 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18
9 Crapu+Osanu RO     013117/  18
10 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18
11 Stana Ionut RO     538500/  18
12 Cristea Constantin RO     014208/  18
13 Andrei Florin RO     421944/  18
14 Florea Cosmin RO     303871/  18
15 Andrei Florin RO     421955/  18
16 Vasile Doroftei RO    3076058/  18
17 Teo Cipi & G RO     399961/  18
18 Vasile Doroftei RO    3076059/  18
19 Dobre+Banita RO     212451/  18
20 Vasile Doroftei RO    3076062/  18
21 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18
22 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18
23 Extrem OLR RO     045314/  18
24 Class 888 RO       0047/  18
25 Andrei Florin RO     421952/  18
26 Crapu+Osanu RO     013105/  18
27 Andrei Florin RO     421950/  18
28 Hantu Romania RO     155215/  18
29 Dobre+Banita RO     212452/  18
30 Class 888 RO       0041/  18
31 Class 888 RO       0035/  18
32 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18
33 Stoica Adrian A+Fiul RO     538058/  18
34 Gosav Alexandru RO     242635/  18
35 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18
36 Florea Cosmin RO     303900/  18
37 Nastasescu+Androne RO    2068271/  18
38 David Tibi+Bobi RO     109676/  18
39 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18
40 Micu Valentina RO     538816/  18
41 Class 888 RO       0034/  18
42 Manta Vasile RO     421784/  18
43 Florea Cosmin RO     303878/  18
44 Denis+Daniel Muntean RO     421910/  18
45 Extrem OLR RO     045324/  18
46 Cristea Constantin RO     014204/  18

Antrenament Nr. 1 distanta 5 Km

cur.no. fancier foot ring
1 Crapu+Osanu RO     013117/  18
2 Hantu Romania RO     155214/  18
3 Dobre+Banita RO     212207/  18
4 Micu Valentina RO     538824/  18
5 Nusu Cafes RO    0246009/  18
6 Manta Vasile RO     421783/  18
7 Extrem OLR RO     045317/  18
8 Nusu Cafes RO    0246003/  18
9 Andrei Florin RO     421944/  18
10 Denis+Daniel Muntean RO     421929/  18
11 Hantu Romania RO     155220/  18
12 Manta Vasile RO     421781/  18
13 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18
14 Fauna Orheiului OLR MD       2246/  18
15 Extrem OLR RO     045322/  18
16 Cristea Constantin RO     014208/  18
17 Crapu+Osanu RO     013174/  18
18 Hantu Romania RO     155242/  18
19 Dobre+Banita RO     212202/  18
20 Manta Vasile RO     421784/  18
21 Vasile Doroftei RO    3076060/  18
22 Carmazan Ioan RO      19586/  18
23 Extrem OLR RO     045314/  18
24 Navrapescu Romeo RO     530020/  18
25 Class 888 RO       0034/  18
26 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18
27 Teo Cipi & G RO     399961/  18
28 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18
29 Denis+Daniel Muntean RO     421908/  18
30 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18
31 Class 888 RO       0035/  18
32 Carmazan Ioan RO      19585/  18
33 Nusu Cafes RO    0246010/  18
34 Denis+Daniel Muntean RO     421931/  18
35 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18
36 Carmazan Ioan RO      19575/  18
37 Fauna Orheiului OLR MD       2358/  18
38 Dobre+Banita RO     212201/  18
39 Teo Cipi & G RO     399963/  18
40 Stana Ionut RO     538400/  18
41 Navrapescu Romeo RO     530019/  18
42 Micu Valentina RO     121893/  18
43 Florea Cosmin RO     303878/  18
44 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18
45 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18
46 Anton Georgica RO    2021246/  18
47 Nusu Cafes RO    0246015/  18
48 Gosav Alexandru RO    0242628/  18
49 Florea Cosmin RO     303871/  18
50 Florea Cosmin RO     303900/  18
51 Stoica Adrian A+Fiul RO     550578/  18
52 Nusu Cafes RO    0246011/  18
53 Stana Ionut RO     538500/  18
54 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18
55 Cristea Constantin RO     014211/  18
56 Denis+Daniel Muntean RO     420508/  18
57 David Tibi+Bobi RO     109676/  18
58 Micu Valentina RO     538516/  18
59 Anton Georgica RO    2021288/  18
60 Navrapescu Romeo RO     530034/  18
61 Stoica Adrian A+Fiul RO     538058/  18
62 Simion Valentin RO     155241/  18
63 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18
64 Vasile Doroftei RO    3076058/  18
65 Nastasescu+Androne RO    2070056/  18
66 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18
67 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18
68 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18
69 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18
70 Andrei Florin RO     421955/  18
71 Sima Daniel RO    2077922/  18
72 Hantu Romania RO     155215/  18
73 Sima Daniel RO    2077921/  18
74 Gosav Alexandru RO     242642/  18
75 Sima Daniel RO    2077924/  18
76 Hantu Romania RO     155246/  18
77 Simion Valentin RO     155245/  18
78 Gosav Alexandru RO    0242620/  18
79 Anton Georgica RO    2021239/  18
80 Vasile Doroftei RO    3076057/  18
81 Draganescu C+ Man RO      47933/  18
82 Nastasescu+Androne RO    2068266/  18
83 Sima Daniel RO    2077925/  18
84 Extrem OLR RO     045343/  18
85 Class 888 RO       0047/  18
86 Dobre+Banita RO     212452/  18
87 Vasile Doroftei RO    3076062/  18
88 Olteanu Cosmin RO     018867/  18
89 Simion Valentin RO     155218/  18
90 Crapu+Osanu RO     013105/  18
91 Olteanu Cosmin RO     018259/  18
92 Carmazan Ioan RO      19574/  18
93 Cristea Constantin RO     014223/  18
94 Crapu+Osanu RO     014807/  18
95 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18
96 Teo Cipi & G RO     399968/  18
97 Nusu Cafes RO    0246002/  18
98 Micu Valentina RO     538816/  18
99 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18
100 Nastasescu+Androne RO    2070054/  18
101 Denis+Daniel Muntean RO     421914/  18
102 Teo Cipi & G RO     399966/  18
103 Olteanu Cosmin RO     018817/  18
104 Nusu Cafes RO    0246014/  18
105 Nastasescu+Androne RO    2068271/  18
106 Denis+Daniel Muntean RO     421910/  18
107 David Tibi+Bobi RO     109661/  18
108 Extrem OLR RO     045324/  18
109 Cristea Constantin RO     014204/  18
110 Denis+Daniel Muntean RO     421935/  18
111 Olteanu Cosmin RO     018230/  18
112 Andrei Florin RO     421952/  18
113 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18
114 Gosav Alexandru RO     242635/  18
115 Hantu Romania RO     155247/  18
116 Draganescu C+ Man RO      47915/  18
117 Simion Valentin RO     155221/  18
118 Vasile Doroftei RO    3076059/  18
119 Fauna Orheiului ORL MD       2361/  18
120 Dobre+Banita RO     212451/  18
121 Nusu Cafes RO    0246004/  18
122 Cristea Constantin RO     014202/  18
123 Gosav Alexandru RO    0242627/  18
124 Andrei Florin RO     421950/  18
125 Anton Georgica RO    2021244/  18
126 Simion Valentin RO     155243/  18
127 Olteanu Cosmin RO     018244/  18
128 Micu Valentina RO     121860/  18
129 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18
130 Carmazan Ioan RO      19573/  18
131 David Tibi+Bobi RO     109659/  18
132 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18
133 Nusu Cafes RO    0246001/  18

Porumbei Vaccinati

Dragilor,

Inainte inceperii concursurilor, avem grija ca porumbeii sa fie in stare optima pentru a concura. Stim cat de importante sunt tratamentele preventive in ziua de astazi cand virusurile si bacteriile patogene sunt foarte agresive.

Vaccinam porumbeii impotriva Diftero variolei ” varsat” . Iata lista mai jos cu porumbeii vaccinati.

 

cur.no. fancier foot ring
1 Teo Cipi & G RO     399968/  18
2 Florea Cosmin RO     303900/  18
3 Navrapescu Romeo RO     530034/  18
4 Extrem OLR RO     045324/  18
5 Micu Valentina RO     538816/  18
6 Simion Valentin RO     155245/  18
7 Denis+Daniel Muntean RO     420502/  18
8 Stoica Adrian A+Fiul RO     538058/  18
9 Vasile Doroftei RO    3076058/  18
10 Marcu Laurentiu RO    5029231/  18
11 Hantu Romania RO     155242/  18
12 Coman+Gosav RO    0242628/  18
13 Fauna Orheiului OLR MD       2245/  18
14 Denis+Daniel Muntean RO     421934/  18
15 Nusu Cafes RO    0246001/  18
16 Nusu Cafes RO    0246011/  18
17 Navrapescu Romeo RO     530020/  18
18 Hantu Romania RO     155215/  18
19 Manta Vasile RO     421783/  18
20 Cristea Constantin RO     014223/  18
21 Class 888 RO       0063/  18
22 Class 888 RO       0041/  18
23 Florea Cosmin RO     303871/  18
24 Class 888 RO       0035/  18
25 Draganescu C+ Man RO      47915/  18
26 Florea Cosmin RO     303878/  18
27 Nusu Cafes RO    0246015/  18
28 Vasile Doroftei RO    3076059/  18
29 Marcu Laurentiu RO    5029236/  18
30 Hantu Romania RO     155220/  18
31 Olteanu Cosmin RO     018259/  18
32 Stana Ionut RO     538500/  18
33 Carmazan Ioan RO      19573/  18
34 Nastasescu+Androne RO    2068271/  18
35 Nusu Cafes RO    0246009/  18
36 Extrem OLR RO     045322/  18
37 Nastasescu+Androne RO    2070066/  18
38 Simion Valentin RO     155218/  18
39 David Tibi+Bobi RO     109659/  18
40 Olteanu Cosmin RO     018867/  18
41 Stoica Adrian A+Fiul RO     550574/  18
42 Carmazan Ioan RO      19575/  18
43 Andrei Florin RO     421955/  18
44 Nusu Cafes RO    0246003/  18
45 Teo Cipi & G RO     399966/  18
46 Teo Cipi & G RO     399961/  18
47 Olteanu Cosmin RO     018244/  18
48 Olteanu Cosmin RO     018230/  18
49 Marcu Laurentiu RO    5029204/  18
50 Extrem OLR RO     045343/  18
51 Denis+Daniel Muntean RO     421929/  18
52 Sima Daniel RO    2077922/  18
53 Denis+Daniel Muntean RO     421914/  18
54 Denis+Daniel Muntean RO     421931/  18
55 Cristea Constantin RO     014202/  18
56 Fauna Orheiului OLR MD       2261/  18
57 Marcu Laurentiu RO    5029226/  18
58 Denis+Daniel Muntean RO     421908/  18
59 David Tibi+Bobi RO     109661/  18
60 Sima Daniel RO    2077921/  18
61 Olteanu Cosmin RO     018817/  18
62 Dobre+Banita RO     212451/  18
63 Anton Georgica RO    2021288/  18
64 Fauna Orheiului OLR MD       2382/  18
65 Denis+Daniel Muntean RO     421913/  18
66 Vasile Doroftei RO    3076057/  18
67 Chirita Alex+Petre RO     411133/  18
68 Micu Valentina RO     538516/  18
69 Simion Valentin RO     155243/  18
70 Teo Cipi & G RO     399963/  18
71 Micu Valentina RO     538824/  18
72 Navrapescu Romeo RO     530019/  18
73 Nusu Cafes RO    0246010/  18
74 Cristea Constantin RO     014211/  18
75 Dobre+Banita RO     212452/  18
76 Manta Vasile RO     421781/  18
77 Coman+Gosav RO    0242627/  18
78 Nusu Cafes RO    0246008/  18
79 Crapu+Osanu RO     013105/  18
80 Stoica Adrian A+Fiul RO     550578/  18
81 Manta Vasile RO     421784/  18
82 Micu Valentina RO     121893/  18
83 Denis+Daniel Muntean RO     421910/  18
84 Chirita Alex+Petre RO     399029/  18
85 Extrem OLR RO     045317/  18
86 Anton Georgica RO    2021239/  18
87 Class 888 RO       0034/  18
88 Dobre+Banita RO     212207/  18
89 Nastasescu+Androne RO    2070061/  18
90 Hantu Romania RO     155247/  18
91 Micu Valentina RO     121860/  18
92 Cristea Constantin RO     014208/  18
93 Simion Valentin RO     155221/  18
94 David Tibi+Bobi RO     109676/  18
95 Sima Daniel RO    2077925/  18
96 Vasile Doroftei RO    3076062/  18
97 Chirita Alex+Petre RO     411131/  18
98 Simion Valentin RO     155241/  18
99 Hantu Romania RO     155246/  18
100 Sima Daniel RO    2077924/  18
101 Dobre+Banita RO     212202/  18
102 Nastasescu+Androne RO    2070071/  18
103 Stoica Adrian A+Fiul RO     538056/  18
104 Carmazan Ioan RO      19574/  18
105 Chirita Alex+Petre RO     042048/  18
106 Hantu Romania RO     155214/  18
107 Coman+Gosav RO    0242620/  18
108 Andrei Florin RO     421944/  18
109 Fauna Orheiului OLR MD       2246/  18
110 Nusu Cafes RO    0246014/  18
111 Nastasescu+Androne RO    2070056/  18
112 Dobre+Banita RO     212201/  18
113 Andrei Florin RO     421952/  18
114 Crapu+Osanu RO     014807/  18
115 Denis+Daniel Muntean RO     421935/  18
116 Anton Georgica RO    2021244/  18
117 Crapu+Osanu RO     013117/  18
118 Marcu Laurentiu RO    5029234/  18
119 Coman+Gosav RO     242635/  18
120 Stana Ionut RO     538400/  18
121 Stoica Adrian A+Fiul RO     538055/  18
122 Chirita Alex+Petre RO     411134/  18
123 Nusu Cafes RO    0246004/  18
124 Andrei Florin RO     421950/  18
125 Draganescu C+ Man RO      47933/  18
126 Carmazan Ioan RO      19585/  18
127 Cristea Constantin RO     014204/  18
128 Coman+Gosav RO     242642/  18
129 Carmazan Ioan RO      19586/  18
130 Vasile Doroftei RO    3076060/  18
131 Extrem OLR RO     045314/  18
132 Fauna Orheiului OLR MD       2358/  18
133 Nusu Cafes RO    0246002/  18
134 Crapu+Osanu RO     013174/  18
135 Anton Georgica RO    2021246/  18

 

 

 

 

 

 

 

Premii 2018 – 5.000 EURO !!!

Din cauza numarului scazut de participanti in anul deschiderii columbodromului avem premiile calculate proportional si anume:

Premiile se acorda in ziua finalei !!!

Finala :                                     Semifinala :                         AS:  

2000 EUR   Locul 1            500 EUR   Locul 1          300 EUR          Locul1


700 EUR     locul 2.            300 EUR   Locul 2           2 P. in 2019    Locul 2

450  EUR    Locul 3             50 EUR    Locul 3           1 P.  in 2019    Locul 3

300 EUR     Locul 4

150 EUR     Locul 5

1P. in 2019 Locul 6

1P. in 2019 Locul 7

1P. in 2019 Locul 8

1P. in 2019 Locul 9

1P. in 2019 Locul10


Concurs Gold:                   Concurs Silver:              Concurs Bronz:

Locul 1 Cupa                      Locul 1 Cupa                  Locul 1  Diploma

Locul2 Cupa                       Locul 2 Cupa                  Locul 2 Diploma

Locul3 Cupa                       Locul 3 Cupa                  Locul 3 Diploma

 

Lista porumbeilor cipati 23.06.2018

Nr crt Serie porumbel Participant Judet
1 421952 Andrei Florin DB
2 421944 Andrei Florin DB
3 421955 Andrei Florin DB
4 421950 Andrei Florin DB
5 2021244 Anton Georgica PH
6 2021246 Anton Georgica PH
7 2021239 Anton Georgica PH
8 2021288 Anton Georgica PH
9 19586 Carmazan Ioan B
10 19585 Carmazan Ioan B
11 19573 Carmazan Ioan B
12 19574 Carmazan Ioan B
13 19575 Carmazan Ioan B
14 411133 Chirita Alex + Petre DB
15 411131 Chirita Alex + Petre DB
16 042048 Chirita Alex + Petre DB
17 399029 Chirita Alex + Petre DB
18 411134 Chirita Alex + Petre DB
19 00034 Class 888 DB
20 00035 Class 888 DB
21 00047 Class 888 DB
22 00041 Class 888 DB
23 00063 Class 888 DB
24 2358 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
25 2382 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
26 2245 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
27 2361 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
28 2246 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
29 0242635 Coman + Gosav BC
30 0242642 Coman + Gosav BC
31 0242620 Coman + Gosav BC
32 0242627 Coman + Gosav BC
33 0242628 Coman + Gosav BC
34 014807 Crapu + Osanu DB
35 013117 Crapu + Osanu DB
36 013105 Crapu + Osanu DB
37 013174 Crapu + Osanu DB
38 014211 Cristea Constantin DB
39 014208 Cristea Constantin DB
40 014202 Cristea Constantin DB
41 014204 Cristea Constantin DB
42 014223 Cristea Constantin DB
43 109659 David Tibi+Bobi DB
44 109676 David Tibi+Bobi DB
45 109661 David Tibi+Bobi DB
46 420502 Denis +Daniel Munteanu DB
47 421910 Denis +Daniel Munteanu DB
48 421908 Denis +Daniel Munteanu DB
49 420508 Denis +Daniel Munteanu DB
50 421914 Denis +Daniel Munteanu DB
51 421913 Denis +Daniel Munteanu DB
52 421931 Denis +Daniel Munteanu DB
53 421934 Denis +Daniel Munteanu DB
54 421935 Denis +Daniel Munteanu DB
55 421929 Denis +Daniel Munteanu DB
56 212201 Dobre + Banita PH
57 212202 Dobre + Banita PH
58 212207 Dobre + Banita PH
59 212452 Dobre + Banita PH
60 212451 Dobre + Banita PH
61 3076060 Vasile Doroftei IS
62 3076058 Vasile Doroftei IS
63 3076059 Vasile Doroftei IS
64 3076057 Vasile Doroftei IS
65 3076062 Vasile Doroftei IS
66 47915 Draganescu C + Man Team DB
67 47933 Draganescu C + Man Team DB
68 045322 Extrem OLR DB
69 045324 Extrem OLR DB
70 045314 Extrem OLR DB
71 045317 Extrem OLR DB
72 045343 Extrem OLR DB
73 303878 Florea Cosmin HD
74 303900 Florea Cosmin HD
75 303871 Florea Cosmin HD
76 155247 Hantu Romania DB
77 155215 Hantu Romania DB
78 155220 Hantu Romania DB
79 155214 Hantu Romania DB
80 155246 Hantu Romania DB
81 155242 Hantu Romania DB
82 421783 Manta Vasile DB
83 421784 Manta Vasile DB
84 421781 Manta Vasile DB
85 5029231 Marcu Laurentiu BZ
86 5029204 Marcu Laurentiu BZ
87 5029236 Marcu Laurentiu BZ
88 5029234 Marcu Laurentiu BZ
89 5029226 Marcu Laurentiu BZ
90 538516 Micu Valentina DB
91 121860 Micu Valentina DB
92 121893 Micu Valentina DB
93 538816 Micu Valentina DB
94 538824 Micu Valentina DB
95 2070054 Nastasescu + Androne PH
96 2070056 Nastasescu + Androne PH
97 2070061 Nastasescu + Androne PH
98 2068266 Nastasescu + Androne PH
99 2068271 Nastasescu + Androne PH
100 530020 Navrapescu Romeo DB
101 530019 Navrapescu Romeo DB
102 530034 Navrapescu Romeo DB
103 0246010 Nusu Cafes BC
104 0246014 Nusu Cafes BC
105 0246003 Nusu Cafes BC
106 0246015 Nusu Cafes BC
107 0246001 Nusu Cafes BC
108 0246009 Nusu Cafes BC
109 0246004 Nusu Cafes BC
110 0246011 Nusu Cafes BC
111 0246002 Nusu Cafes BC
112 0246008 Nusu Cafes BC
113 018244 Olteanu Cosmin PH
114 018867 Olteanu Cosmin PH
115 018817 Olteanu Cosmin PH
116 018230 Olteanu Cosmin PH
117 018259 Olteanu Cosmin PH
118 2077921 Sima Daniel PH
119 2077922 Sima Daniel PH
120 2077924 Sima Daniel PH
121 2077925 Sima Daniel PH
122 155218 Simion Valentin DB
123 155241 Simion Valentin DB
124 155245 Simion Valentin DB
125 155243 Simion Valentin DB
126 155221 Simion Valentin DB
127 550574 Stoica Adrian A. + Fiul DB
128 550578 Stoica Adrian A. + Fiul DB
129 538056 Stoica Adrian A. + Fiul DB
130 538058 Stoica Adrian A. + Fiul DB
131 538055 Stoica Adrian A. + Fiul DB
132 538400 Stana Ionut DB
133 538500 Stana Ionut DB
134 399961 Teo Cipi & G DB
135 399966 Teo Cipi & G DB
136 399968 Teo Cipi & G DB
137 399963 Teo Cipi & G DB

lista porumbeilor inscrisi , platiti si gratuiti. Provizoriu!

Nr crt Data inscriere Participant Judet P.Gratis
1 29.04.2018 Andrei Florin DB
2 29.04.2018 Andrei Florin DB 1
3 29.04.2018 Andrei Florin DB
4 29.04.2018 Andrei Florin DB
5 29.04.2018 Andrei Florin DB
6 29.04.2018 Anton Georgica PH 1
7 29.04.2018 Anton Georgica PH
8 29.04.2018 Anton Georgica PH
9 29.04.2018 Anton Georgica PH
10 29.04.2018 Anton Georgica PH
11 14.04.2018 Carmazan Ioan B 1
12 14.04.2018 Carmazan Ioan B
13 14.04.2018 Carmazan Ioan B
14 14.04.2018 Carmazan Ioan B
15 14.04.2018 Carmazan Ioan B
16 11.05.2018 Chirita Alex + Petre DB 1
17 11.05.2018 Chirita Alex + Petre DB
18 11.05.2018 Chirita Alex + Petre DB
19 11.05.2018 Chirita Alex + Petre DB
20 11.05.2018 Chirita Alex + Petre DB
21 27.05.2018 Class 888 DB 1
22 27.05.2018 Class 888 DB
23 27.05.2018 Class 888 DB
24 27.05.2018 Class 888 DB
25 27.05.2018 Class 888 DB
26 05.03.2018 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova 1
27 05.03.2018 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
28 05.03.2018 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
29 05.03.2018 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
30 05.03.2018 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
31 05.03.2018 Columbodrom Fauna Orheiului Rep. Moldova
32 15.03.2018 Coman + Gosav BC 1
33 15.03.2018 Coman + Gosav BC
34 15.03.2018 Coman + Gosav BC
35 15.03.2018 Coman + Gosav BC
36 15.03.2018 Coman + Gosav BC
37 15.03.2018 Coman + Gosav BC
38 29.04.2018 Crapu + Osanu DB 1
39 29.04.2018 Crapu + Osanu DB
40 29.04.2018 Crapu + Osanu DB
41 29.04.2018 Crapu + Osanu DB
42 29.04.2018 Crapu + Osanu DB
43 29.04.2018 Cristea Constantin DB 1
44 29.04.2018 Cristea Constantin DB
45 29.04.2018 Cristea Constantin DB
46 29.04.2018 Cristea Constantin DB
47 29.04.2018 Cristea Constantin DB
48 29.04.2018 David Tibi+Bobi DB
49 29.04.2018 David Tibi+Bobi DB
50 29.04.2018 David Tibi+Bobi DB
51 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB 2
52 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
53 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
54 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
55 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
56 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
57 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
58 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
59 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
60 03.04.2018 Denis +Daniel Munteanu DB
61 05.04.2018 Dobre + Banita PH 1
62 05.04.2018 Dobre + Banita PH
63 05.04.2018 Dobre + Banita PH
64 05.04.2018 Dobre + Banita PH
65 05.04.2018 Dobre + Banita PH
66 08.06.2018 Vasile Doroftei IS 1
67 08.06.2018 Vasile Doroftei IS
68 08.06.2018 Vasile Doroftei IS
69 08.06.2018 Vasile Doroftei IS
70 08.06.2018 Vasile Doroftei IS
71 08.06.2018 Draganescu C + Man Team DB
72 08.06.2018 Draganescu C + Man Team DB
73 11.05.2018 Extrem OLR DB 1
74 11.05.2018 Extrem OLR DB
75 11.05.2018 Extrem OLR DB
76 11.05.2018 Extrem OLR DB
77 11.05.2018 Extrem OLR DB
78 05.05.2018 Florea Cosmin HD
79 05.05.2018 Florea Cosmin HD
80 05.05.2018 Florea Cosmin HD
81 05.05.2018 Gherghin Eduard DB
82 05.05.2018 Gherghin Eduard DB
83 05.05.2018 Gherghin Eduard DB
84 16.05.2018 Hantu Romania DB 1
85 16.05.2018 Hantu Romania DB
86 16.05.2018 Hantu Romania DB
87 16.05.2018 Hantu Romania DB
88 16.05.2018 Hantu Romania DB
89 16.05.2018 Manta Vasile DB
90 28.05.2018 Manta Vasile DB
91 28.05.2018 Manta Vasile DB
92 13.05.2018 Marcu Laurentiu BZ 1
93 13.05.2018 Marcu Laurentiu BZ
94 13.05.2018 Marcu Laurentiu BZ
95 13.05.2018 Marcu Laurentiu BZ
96 13.05.2018 Marcu Laurentiu BZ
97 13.05.2018 Micu Valentina DB 1
98 13.05.2018 Micu Valentina DB
99 13.05.2018 Micu Valentina DB
100 13.05.2018 Micu Valentina DB
101 13.05.2018 Micu Valentina DB
102 29.04.2018 Nastasescu + Androne PH 1
103 29.04.2018 Nastasescu + Androne PH
104 29.04.2018 Nastasescu + Androne PH
105 29.04.2018 Nastasescu + Androne PH
106 29.04.2018 Nastasescu + Androne PH
107 13.05.2018 Navrapescu Romeo DB
108 13.05.2018 Navrapescu Romeo DB
109 13.05.2018 Navrapescu Romeo DB
110 13.05.2018 Nusu Cafes BC 2
111 13.05.2018 Nusu Cafes BC
112 13.05.2018 Nusu Cafes BC
113 13.05.2018 Nusu Cafes BC
114 13.05.2019 Nusu Cafes BC
115 13.05.2020 Nusu Cafes BC
116 13.05.2021 Nusu Cafes BC
117 13.05.2022 Nusu Cafes BC
118 13.05.2023 Nusu Cafes BC
119 13.05.2024 Nusu Cafes BC
120 13.05.2025 Olteanu Cosmin PH 1
121 13.05.2026 Olteanu Cosmin PH
122 13.05.2027 Olteanu Cosmin PH
123 13.05.2028 Olteanu Cosmin PH
124 13.05.2029 Olteanu Cosmin PH
125 13.05.2030 Sima Daniel PH 1
126 13.05.2031 Sima Daniel PH
127 13.05.2032 Sima Daniel PH
128 13.05.2033 Sima Daniel PH
129 13.05.2034 Sima Daniel PH
130 13.05.2035 Sima Daniel PH
131 16.05.2018 Simion Valentin DB 1
132 16.05.2018 Simion Valentin DB
133 16.05.2018 Simion Valentin DB
134 16.05.2018 Simion Valentin DB
135 16.05.2018 Simion Valentin DB
136 16.05.2018 Simion Valentin DB
137 16.05.2018 Simion Valentin DB
138 21.05.2018 Stoica Adrian A. + Fiul DB 1
139 21.05.2018 Stoica Adrian A. + Fiul DB
140 21.05.2018 Stoica Adrian A. + Fiul DB
141 21.05.2018 Stoica Adrian A. + Fiul DB
142 21.05.2018 Stoica Adrian A. + Fiul DB
Total inscrisi 142    Total Platiti 120   NR Participanti 28    Gratis 22

Avantajele participantilor

-Columbodormul nostru este situat intr-o zona cu deschidere ampla cu multa liniste, perfecta pentru desfasurarea concursurilor unde sa va puteti bucura de relaxare si sa asteptati cu nerabdare sosirea porumbeilor.

-Supraveghere VIDEO LIVE pe telefonul Dumneavoastra. Avem camere in interior cu ajutorul corora sa puteti urmari porumbeii de acasa sau din oricare loc unde v-ati afla. De asemenea aveti acces in perioada concursului la camera exterioasa unde puteti vedea in ansamblu desfasurarea imbarcarii , colectarii, si a concursului propriu-zis.

-Produsele folosite pentru intretinerea porumbeilor sunt de cea mai buna calitate. Produsele de la Dr. Brockamp cum ar fi Probac 1000 , Sedochol, Aerosol, APF 90, ofera o flora intestinala noua porumbeilor din voliera, stimuleaza refacerea dupa tratamente, asigura necesarul de electroliti inainte sau dupa concurs, ofera proteinele de care puii au nevoie pentru intarirea mulculaturii si pregatirea inainte de zbor.

Lista de produse este completata de marca Rohnfried: Avidress pentru intarirea sistemului imunitar, scadearea riscului infectiilor si dezimfectia apei de baut.

Produse de la COMED cum ar fi RONI All in One, CUROL, si altele. Acestea sunt folosite in prima faza pentru reducerea stresului puilor si restabilirea echilibrului sarurilor, florei intestinale si intarirea imunitatii puilor.

in urma folosirii acestor produse s-a constat o imbunatatire a penajului, o imbunatatire a starii generale a puilor a stimulat hranirea si placerea de a zbura a puilor.

-Hrana Matador completeaza lista de avantaje. Matador Premium Jungtauben si Matador Super Start, ofera baza nutritionala de care porumbeii au nevoie. Aceste amestecuri speciale sunt baza hranirii columbodromului nostru.

-Lasati sa avem noi grija de porumbeii Dumneavostra! Noi punem la dispozitie experienta noastra in cresterea porumbeilor voiajori iar Dumneavoastra lasati-va chemati de invitatia noastra la concursurile Columbodromului Ghimpati, beneficiind de cele mai bune conditii de participare si gestiune cu profesionalism a concursurilor.